header

ΝEA ΠΡΟΣΩΠΑ ΣΤΟ ΔΙΟΙΚΗΤΙΚΟ ΤΟΥ ΑΡΗ ΖΥΓΟΥ ΜΕΤΑ ΤΙΣ ΕΚΛΟΓΕΣ

P5247481

P5247481
Στα γραφεία του ΑΜΣ Άρη Ζυγού την Τετάρτη 24 Μαΐου 2017 και ώρα 19:00μμ. συνήλθαν σε συνεδρίαση τα νεοεκλεγέντα μέλη της Γενικής Συνέλευσης,αφού βρέθηκαν σε πλήρη απαρτία προχώρησαν σε ψηφοφορία για την ανάδειξη του νέου Διοικητικού Συμβουλίου.
Μετά το πέρας της ψηφοφορίας οι αρμοδιότητες που προέκυψαν για τον καθένα είναι οι εξής:1.    ΠΡΟΕΔΡΟΣ    :    ΠΡΟΥΣΑΕΥΣ ΙΩΑΝΝΗΣ
9.    ΣΥΜΒΟΥΛΟΣ    :    ΤΣΙΦΤΣΙΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ

Το νέο ΔΣ του ΑΜΣ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ ευχαριστεί τον αθλητικό σύλλογο 2533 Astoria Boulevard Corp και την οικογένεια Λαζαρίδη Γεωργίου για την δωρεά σημαντικού χρηματικού ποσού στην ομάδα μας.

Τους ευχόμαστε καλό κουράγιο…..

P5247482

P5247482

ΑΛΛΛΑΓΗ ΠΡΟΠΟΝΗΤΗ ΣΤΟΝ ΑΡΗ ΖΥΓΟΥ

KANATAS

KANATAS
Στην θέση του Σωκράτη Κεσαπίδη στον πάγκο της ομάδας μας αναλαμβάνει ο Θανάσης Κανάτας.
Από μεριάς διοίκησης και ποδοσφαιριστών θα θέλαμε να ευχαριστήσουμε θερμά τον Σωκράτη Κεσαπίδη για την προσφορά και την πολλή καλή συνεργασία τα τελευταία δύο χρόνια στο σύλλογο μας. Αποτέλεσμα της καλής συνεργασίας ηταν και η άνοδο της ομάδας στην Α' κατηγορία.Θα θέλαμε να του ευχηθούμε από εδώ και πέρα κάθε επιτυχία εντός και εκτός γηπέδου.

ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-3 ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

P8216390

P8216390
Αν και τυπικά γηπεδούχος ήταν ο ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ  το ματς έγινε στο γήπεδο του Άρη Ζυγού.
Το παιχνίδι ξεκίνησε πολλή δυνατά ο Άρης και μόλις στο 15’ μετά από πάσα του Χρήστου Μιχαηλίδη μέσα στην μικρή περιοχή του ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ προβολή από τον Μπάμπη Αβραμίδη και 1-0 για τον Άρη.
Το δεύτερο γκολ του Άρη ήρθε στο 20’μετα από δυνατό σουτ του Γιώργου Μπασδάνη έξω από την μεγάλη περιοχή.
Στο 33’ ο  ΜΑ ΦΙΛΙΠΠΩΝ  μετά από μια πολλή καλή αντεπίθεση μείωσε το σκορ σε 2-1 με τον Σάββα Ευκαρπίδη.
Όλα έδειχναν ότι το 2-1 θα είναι και το τελικό σκορ παρόλο που η ομάδα του Άρη έχασε δυο τρεις πάρα πολλή καλές φάσεις,όμως στις καθυστερήσεις του αγώνα ο Άγγελος  Πυργιλής αξιοποίησε με τον καλύτερο τρόπο την σέντρα του Μάρκου Ζεϊτίδη και με καρφωτή κεφαλιά διαμόρφωσε το 3-1 για τον Άρη ως σκορ ημιχρόνου.
Η ζέστη επηρέασε τους παίχτες και των δυο ομάδων και έτσι το δεύτερο ημίχρονο ήταν λίγο ‘’πεσμένο’’ αν και χάθηκαν ορισμένες καλές φάσεις.
Στο 62’ μετά από φάση που έπρεπε να την σταματήσει ο διαιτητής (γιατί ο επιθετικός στοπάρισε την μπάλα με το χέρι)καλή επίθεση και γκολ με κεφαλιά από τον Τζάκη Θωμά.
Στο 85’ είχαμε το ντεμπούτο του 16χρονου Βαγγέλη Οζγουρίδη.
Πάρα πολύ καλή απόδοση από τον νεοαποκτηθέντα Παναγιώτη Τσακιρίδη.
Άρης Ζυγού:Γιάννης Πριονίδης-Άγγελος Πυργιλής-Κώστας Δημητριάδης-Κώστας Γκαϊτατζής-Χρήστος Μιχαηλίδης-Γιώργος Μπασδάνης-Μπάμπης Αβραμίδης-Μάρκος Ζεϊτίδης-Τσακιρίδης Παναγιώτης-Αντωνίου Γεώργιος (Ευάγγελος Οζγουρίδης 85’) Οζγουρίδης Χάρης.

oloi mazi aris

Ένα εύκολο απόγευμα Σαββάτου για την ομάδα μας  ήταν τελικά το ματς ΑΣ.ΠΑΓΓΑΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ που έγινε το δημοτικό στάδιο της Νικήσιανης.
Συγκεκριμένα στο 11ο  ο Άρης προηγήθηκε με μακρινό σουτ του Γιώργου Μπασδάνη και στο 28ο με πλασέ του Άγγελου Πυργιλή,το 0-2  ήταν και το τελικό σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο,είχαμε πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού με δοκάρια και άλλες πολλές φάσεις για γκολ αλλά η μόνη που έφερε το τρίτο γκολ ήταν στο 75ο λεπτό η κεφαλιά του Άγγελου Γιαλίδη.
Μετά από μια ευτυχώς μικρή περίοδο αστάθειας,(κυρίως στην άμυνα) ο Άρης σταθεροποιεί την απόδοση του γενικότερα  και δείχνει ότι μπορεί να διεκδικήσει την άνοδο.

Διαβάστε Περισσότερα

ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ Μ.Α.ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0-3

P8234956

P8234956
Το παιχνίδι στους Φιλίππους άρχισε με υπεροχή της φιλοξενούμενης ομάδας που μόλις στο 11ο λεπτό έκανε το 0-1 με κεφαλιά του Αβραμίδη μετά από την θαυμάσια σέντρα του Γυαλίδη. Το πρώτο ημίχρονο είχε χαμένες ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες και την σωστή ακύρωση ενός γκολ του Μ.Α Φιλίππων που ήταν οφσάιντ το 0-1 για την ομάδα του Άρη ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ο Άρης μπήκε πάλι πιο ορεξάτος με πάρα πολύ πίεση στην αντίπαλη εστία πίεση που έφερε και το πέναλτι που κέρδισε ο Πυργιλής μετά από την ανατροπή του. Το πέναλτι το εκτέλεσε ο Γυαλίδης και έκανε το 0-2 στο 69'. Οι γηπεδούχοι πλέον δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και έτσι ο Άρης είχε πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες μέσα από την περιοχή της αντίπαλης ομάδας. Αυτός ο καταιγισμός ευκαιριών έφερε και το τρίτο γκολ που ήρθε πάλι από τον Αβραμίδη με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή στο 81ο λεπτό. Το 0-3 ήταν και το τελικό σκορ.