header

A.Σ ΠΑΓΓΑΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-1 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 16ης και 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

aris2013Ο Άρης έπαιζε μέσα στο Παγγαίο που ήταν καλύτερο σε όλο το παιχνίδι,κάνοντας τις ευκαιρίες τους γκολ,έτσι το πρώτο ημίχρονο βρήκε την ομάδα μας να χάνει με 2-0.
Στο δεύτερο προσπαθήσαμε να αντιδράσουμε αλλά το μόνο που καταφέραμε ήταν να μειώσουμε με τον Ιακωβιδη σε 2-1 και αυτό ήταν και το τελικό σκορ.

Η ενδεκάδα του Άρη ήταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Αδαμιδης(Αβραμίδης),Μποζούρη,Μακαδασίδης(Ιακωβιδης),Τσάνηνος,Δημητριάδης, Μαρκόπουλος(Σκαμνός),Δινακης,Ζεφτεριδης,Χειμώνας

Ρεπορτάζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

17η αγωνιστική

Νέστος Χρυσούπολης-Κεραμωτή 4-0 

Μ.Α. Αντιφιλίππων-Θράκη Γραβούνα 2-1

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΑΕ Καβάλας 2-1 

Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 0-0

ΑΕ Πιερέων 2004-Δόξα Θεολόγου 1-4 

Βαθμολογία (17η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 32-12 35

Δόξα Θεολόγου 29-19 31

Βρασίδας Ν. Περάμου 25-19 27

Βύρων Καβάλας 19-16 27

Κεραυνός Κρηνίδων 22-20 26

ΑΕ Καβάλας 16-9 23

Κεραμωτή 13-21 19

ΑΕ Πιερέων 2004 18-28 18

Μ.Α. Αντιφιλίππων 18-31 16

Θράκη Γραβούνα 16-33 9

Επόμενη αγωνιστική (18η, 10/2/13)

Δόξα Θεολόγου-Κεραμωτή

ΑΕ Πιερέων 2004-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Κρηνίδων -Μ.Α. Αντιφιλίππων

Θράκη Γραβούνα-ΑΕ Καβάλας

Βύρων Καβάλας-Νέστος Χρυσούπολης

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

17η αγωνιστική

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Άρης Πρίνου 2-1

Κεραυνός Πέρνης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 3-0

Αίας Παναγίας-Ατρόμητος Χαλκερού 1-0

Μυρμιδόνες-Θεαγένης 0-1

Χελιδόνια-Αναγέννηση Λιμεναρίων 2-0

Βαθμολογία (17η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 79-10 51

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 28-20 30

Θεαγένης 31-24 30

Αναγέννηση Λιμεναρίων 28-24 29

Απόλλων Χρυσοχωρίου 22-24 29

Χελιδόνια 24-45 22

Άρης Πρίνου 25-30 18

Αίας Παναγίας 20-34 15

Μυρμιδόνες 16-37 10

Ατρόμητος Χαλκερού 14-39 7

Επόμενη αγωνιστική (18η, 9-10/2/13)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης- Ατρόμητος Χαλκερού

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Άρης Πρίνου

Χελιδόνια- Αίας Παναγίας

Θεαγένης- Κεραυνός Πέρνης

Μυρμιδόνες- Απόλλων Χρυσοχωρίου

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

17η αγωνιστική

Δόξα Λυδίας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 1-1

Ολυμπιακός Καβάλας-Κεραυνός Ελευθερών 2-0

ΑΣ Παγγαίο-Άρης Ζυγού 2-1

Αετός Ορφανού-Ασπίδα Πολυστύλου 1-0

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ηρακλής Καβάλας 1-3

Βαθμολογία (17η αγωνιστική)

Ηρακλής Καβάλας 49-17 41

Αετός Ορφανού 41-16 41

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 33-21 35

ΑΣ Παγγαίο 36-36 26

Κεραυνός Ελευθερών 33-25 25

Δόξα Λυδίας 23-23 21

Άρης Ζυγού 26-35 19

Ολυμπιακός Καβάλας 23-41 16

Ασπίδα Πολυστύλου 25-40 12

Ατρόμητος Ακροβουνίου 19-54 4

Επόμενη αγωνιστική (18η, 9/2/13)

Ηρακλής Καβάλας- Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-ΑΣ Παγγαίο

Ασπίδα Πολυστύλου- Ολυμπιακός Καβάλας

Κεραυνός Ελευθερών- Άρης Ζυγού

Αετός Ορφανού- Δόξα Λυδίας

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

16η αγωνιστική

Κεραυνός Καλλιράχης-Φίλιπποι Καβάλας 3-4

ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Κεχροκάμπου 1-1

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ποσειδών Καβάλας 3-0

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Φάρος Μαριών 3-1

ΠΑΟ Καβάλας -Μαίανδρος Γέροντα 2-3

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 48-19 38

ΠΑΟΚ  34-15 33

Μαίανδρος Γέροντα 37-24 32

Άρης Κεχροκάμπου 44-28 29

Ποσειδών Καβάλας 35-28 25

ΑΟ Ποταμιάς 27-34 20

Φίλιπποι Καβάλας 25-34 16

Φάρος Μαριών 15-34 11

Ποντιακός Ποντολιβάδου 24-49 10

Κεραυνός Καλλιράχης 14-38 5

**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει το Παληό. **Δύο αγώνες λιγότερους έχει ο Κεραυνός Καλλιράχης και από έναν ο Ποντιακός Ποντολιβάδου, ο Φάρος Μαριών, ο Μαίανδρος Γέροντα, ο Άρης Κεχροκάμπου.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 9-10/2/13)

Άρης Κεχροκάμπου- Κεραυνός Καλλιράχης

Φάρος Μαριών- Εθνικός Ν. Καρυάς

ΑΟ Ποταμιάς- ΠΑΟΚ Καβάλας

Φίλιπποι Καβάλας- Ποντιακός Ποντολιβάδου

Ποσειδών Καβάλας- Μαίανδρος Γέροντα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

16η αγωνιστική

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Καβάλα 2004 5-1 

Μ.Α. Φιλίππων-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 3-1 

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟ Ελαιοχωρίου 1-0 

Μακεδονικός Αμισιανών-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 3-0 

Μ.Α. Μεσορόπης-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 1-0 

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών 39-21 35

Ένωση Παγ. Δρυάδας 44-26 32

Δόξα Αμυγδαλεώνα 36-22 30

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 41-29 29

Μ.Α. Φιλίππων 42-34 28

Μ.Α. Μεσορόπης 33-27 26

ΑΟ Ελαιοχωρίου 24-30 17

Καβάλα 2004  29-43 16

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 24-41 11

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 12-51 2

Επόμενη αγωνιστική (17η, 9-10/2/13)

ΑΟ Ελαιοχωρίου- Φίλιππος Χρυσοκάστρου

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα- Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ν.Μ.Α.Ορφανίου- Ένωση Παγ. Δρυάδας

Μ.Α.Φιλίππων- Μ.Α.Μεσορόπης

Καβάλα 2004- Μακεδονικός Αμισιανών

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

16η αγωνιστική

Παράδεισος-Πανιώνιος Ξεριά 1-2

Ατρόμητος Λεκάνης-Φρίξος Ελευθερούπολης 7-1

Φρίξος Πλατανοτόπου-Λύκοι 6-1

Ελπίδα Κρυονερίου-Άρης Πηγών (24/2)

Αετός Ερατεινού-Αστέρας Φωλιάς 1-0

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 46-17 36

Πανιώνιος Ξεριά 53-20 36

Παράδεισος 31-21 29

Φρίξος Πλατανοτόπου 37-23 28

Ατρόμητος Λεκάνης 35-12 26

Αετός Ερατεινού 28-40 18

Φρίξος Ελευθερούπολης 24-52 14

Ελπίδα Κρυονερίου 22-35 12

Λύκοι 15-46 10

Αστέρας Φωλιάς 15-40 -6

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Έναν μηδενισμό και –2 έχει ο Παράδεισος **Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. **Σε εκκρεμότητα το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη. **Δύο παιχνίδια λιγότερο έχει ο Άρης Πηγών και από ένα οι Παράδεισος, Πανιώνιος Ξεριά, Ατρόμητος Λεκάνης, Ελπίδα Κρυονερίου.

Επόμενη αγωνιστική (17η, 9/2/13)

Άρης Πηγών-Φρίξος Πλατανοτόπου

Φρίξος Ελευθερούπολης-Παράδεισος

Ατρόμητος Λεκάνης- Αετός Ερατεινού

Πανιώνιος Ξεριά-Ελπίδα Κρυονερίου

Λύκοι-Αστέρας Φωλιάς

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-HΡΑΚΛΗΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 2-2 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 16ης και 17ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

fasi apo ari zugouΣτο πρώτο ημίχρονο ο Ηρακλής είχε την υπεροχή στο παιχνίδι αλλά ο Άρης δεν ήταν κακός,είχε καλή άμυνα και με αντεπιθέσεις προσπαθούσε να σκοράρει,άλλωστε έπαιζε με την πρώτη ομάδα στον όμιλο μας τον Ηρακλή,παρολες τις προσπάθειες και των δυο το πρώτο ημίχρονο έληξε 0-0.

Ο Ηρακλής μπήκε δυναμικά στο δεύτερο ημίχρονο  αιφνιδιάζοντας την ομάδα μας,αφού μετά από επίθεση από την δεξιά πλευρά της άμυνας μας μετά από σέντρα,το σέντερ φορ του Ηρακλή με κεφαλιά σκοράρισε για την ομάδα του 0-1.

Το δεύτερο γκολ του Ηρακλή ήρθε μετά από αντεπίθεση αυτή την φορά από την δεξιά πλευρά της άμυνας μας σέντρα χαμηλά μέσα στη περιοχή μας και με πλασέ έγινε το 0-2.

Όμως ομάδα μας δεν το έβαλε κάτω και άρχισε να ανεβαίνει στον αγωνιστικό χώρο,έτσι μετά από κλέψιμο της μπάλας,στην  αντεπίθεση ο Άρης κέρδισε πέναλτι  μετά από ανατροπή παίχτη μας,το εκτέλεσε εύστοχα ο Μαρκόπουλος διαμορφώνοντας το σκορ σε 1-2.

Οι παίχτες μας άρχισαν να πιστεύουν ότι μπορούν να πάρουν έστω και έναν βαθμό και το πάλεψαν,αφού μετά από πλάγιο άουτ η μπάλα κατάληξε μέσα στην μικρή περιοχή και συγκεκριμένα στον Κώστα Δημητριάδη που πλασάρισε εύστοχα φέρνοντας το παιχνίδι στην ισοπαλία 2-2.

Ο Άρης στα τελευταία ματς δείχνει να βρίσκει τα πατήματα του μέσα στο γήπεδο και η μικρή ενίσχυση που είχε από μεταγραφές να πιάνει τόπο.

Η ενδεκάδα του Άρη ήταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Αδαμιδης(Αβραμίδης),Μακαδασίδης,Τσάνηνος,Δημητριάδης, Μαρκόπουλος,Μποζούρη,Σκαμνός(Δινακης),Ζεφτεριδης,Χειμώνας

Ρεπορτάζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

17η αγωνιστική

Νέστος Χρυσούπολης-Κεραμωτή δ.δ.

Μ.Α. Αντιφιλίππων-Θράκη Γραβούνα 2-1

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΑΕ Καβάλας δ.δ.

Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων 0-0

ΑΕ Πιερέων 2004-Δόξα Θεολόγου δ.δ.

Βαθμολογία (17η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 28-12 32

Δόξα Θεολόγου 25-18 28

Βύρων Καβάλας 19-16 27

Κεραυνός Κρηνίδων 22-20 26

Βρασίδας Ν. Περάμου 23-18 24

ΑΕ Καβάλας 15-7 23

Κεραμωτή 13-17 19

ΑΕ Πιερέων 2004 17-24 18

Μ.Α. Αντιφιλίππων 18-31 16

Θράκη Γραβούνα 16-33 9

**Παιχνίδι λιγότερο έχουν Νέστος, Κεραμωτή, Βρασίδας, ΑΕ Καβάλας, ΑΕ Πιερέων 2004 και Δόξα Θεολόγου.

Επόμενη αγωνιστική (18η, 3/2/13)

Δόξα Θεολόγου-Κεραμωτή

ΑΕ Πιερέων 2004-Βρασίδας Ν. Περάμου

Κεραυνός Κρηνίδων -Μ.Α. Αντιφιλίππων

Θράκη Γραβούνα-ΑΕ Καβάλας

Βύρων Καβάλας-Νέστος Χρυσούπολης

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

16η αγωνιστική

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Μυρμιδόνες 1-0

Αίας Παναγίας-Κεραυνός Πέρνης 0-5

Άρης Πρίνου-Χελιδόνια 3-1

Θεαγένης-Απόλλων Χρυσοχωρίου 2-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-1

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 76-10 48

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 28-17 30

Αναγέννηση Λιμεναρίων 28-22 29

Θεαγένης 30-24 27

Απόλλων Χρυσοχωρίου 20-23 26

Χελιδόνια 22-45 19

Άρης Πρίνου 24-28 18

Αίας Παναγίας 19-34 12

Μυρμιδόνες 16-36 10

Ατρόμητος Χαλκερού 14-38 7

Επόμενη αγωνιστική (17η, 2-3/2/13)

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Άρης Πρίνου

Κεραυνός Πέρνης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Αίας Παναγίας-Ατρόμητος Χαλκερού

Μυρμιδόνες-Θεαγένης

Χελιδόνια-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

16η αγωνιστική

Κεραυνός Ελευθερών-Αετός Ορφανού 1-1

ΑΣ Παγγαίο-Ολυμπιακός Καβάλας 2-0

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 

4-1 Ασπίδα Πολυστύλου-Δόξα Λυδίας 1-1

Άρης Ζυγού-Ηρακλής Καβάλας 2-2

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Ηρακλής Καβάλας 46-16 38

Αετός Ορφανού 40-16 38

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 32-20 34

Κεραυνός Ελευθερών 33-23 25

ΑΣ Παγγαίο 34-35 23

Δόξα Λυδίας 22-22 20

Άρης Ζυγού 25-33 19

Ολυμπιακός Καβάλας 21-41 13

Ασπίδα Πολυστύλου 25-39 12

Ατρόμητος Ακροβουνίου 18-51 4

Επόμενη αγωνιστική (17η, 2/2/13)

Δόξα Λυδίας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

Ολυμπιακός Καβάλας-Κεραυνός Ελευθερών

ΑΣ Παγγαίο-Άρης Ζυγού

Αετός Ορφανού-Ασπίδα Πολυστύλου

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ηρακλής Καβάλας

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

15η αγωνιστική

Φίλιπποι Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς 4-1

Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Κεχροκάμπου Δ.Δ.

Φάρος Μαριών-Κεραυνός Καλλιράχης Δ.Δ.

Ποσειδών Καβάλας-ΠΑΟ Καβάλας 0-2

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου 2-1

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 45-19 35

ΠΑΟΚ  32-12 33

Μαίανδρος Γέροντα 34-22 29

Άρης Κεχροκάμπου 43-27 28

Ποσειδών Καβάλας 35-25 25

ΑΟ Ποταμιάς 26-33 19

Φίλιπποι Καβάλας 21-31 13

Φάρος Μαριών 14-31 11

Ποντιακός Ποντολιβάδου 21-48 7

Κεραυνός Καλλιράχης 11-34 5

**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει το Παληό. **Δύο αγώνες λιγότερους έχει ο Κεραυνός Καλλιράχης και από έναν ο Ποντιακός Ποντολιβάδου, ο Φάρος Μαριών, ο Μαίανδρος Γέροντα, ο Άρης Κεχροκάμπου.

Επόμενη αγωνιστική (16η, 2-3/2/13)

Κεραυνός Καλλιράχης-Φίλιπποι Καβάλας

ΑΟ Ποταμιάς-Άρης Κεχροκάμπου

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ποσειδών Καβάλας

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Φάρος Μαριών

ΠΑΟ Καβάλας -Μαίανδρος Γέροντα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

15η αγωνιστική

Καβάλα 2004 -Μ.Α. Φιλίππων 1-4 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 0-4 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ένωση Παγ. Δρυάδας 1-2 

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Μεσορόπης 1-2

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μακεδονικός Αμισιανών 0-1

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών 36-21 32

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 40-26 29

Ένωση Παγ. Δρυάδας 39-25 29

Δόξα Αμυγδαλεώνα 35-22 27

Μ.Α. Φιλίππων 39-33 25

Μ.Α. Μεσορόπης 32-27 23

ΑΟ Ελαιοχωρίου 24-29 17

Καβάλα 2004  28-38 16

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 24-38 11

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 12-50 2

Επόμενη αγωνιστική (16η, 2-3/2/13)

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Καβάλα 2004  

Μ.Α. Φιλίππων-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 

Δόξα Αμυγδαλεώνα-ΑΟ Ελαιοχωρίου 

Μακεδονικός Αμισιανών -ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 

Μ.Α. Μεσορόπης-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

15η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης δ.δ. 

Αστέρας Φωλιάς-Φρίξος Ελευθερούπολης 5-1 

Άρης Πηγών-Παράδεισος δ.δ. 

Λύκοι-Αετός Ερατεινού 1-2 

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ελπίδα Κρυονερίου 1-2

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 46-17 36

Πανιώνιος Ξεριά 51-19 33

Παράδεισος 30-16 31

Ατρόμητος Λεκάνης 28-11 23

Φρίξος Πλατανοτόπου 28-22 22

Αετός Ερατεινού 27-40 15

Φρίξος Ελευθερούπολης 23-45 14

Ελπίδα Κρυονερίου 22-35 12

Λύκοι 14-40 10

Αστέρας Φωλιάς 15-39 -6

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. **Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη. **Δύο παιχνίδια λιγότερο έχει ο Παράδεισος και από ένα οι Φρίξος Πλατανοτόπου, Πανιώνιος Ξεριά, Ατρόμητος Λεκάνης, Άρης Πηγών.

Επόμενη αγωνιστική (16η, 2-3/2/13)

Παράδεισος-Πανιώνιος Ξεριά

Ατρόμητος Λεκάνης-Φρίξος Ελευθερούπολης

Φρίξος Πλατανοτόπου-Λύκοι

Ελπίδα Κρυονερίου-Άρης Πηγών

Αετός Ερατεινού-Αστέρας Φωλιάς

ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ - ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-4 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 15ης και 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

fasi apo ari zugouO Άρης αντιμετώπισε τον Ατρόμητο Ακροβουνιου την πιο αδύναμη ομάδα του 2ου ομίλου της Ε.Π.Σ.Καβαλας αν το δούμε από την βαθμολογική της θέση και μονο.
Σε έναν πολύ βαρύ αγωνιστικό χώρο λόγο της λάσπης που είχε το γήπεδο η δυο ομάδες δυσκολεύτηκαν να παίξουν καλο ποδόσφαιρο.
Παρόλα αυτά η ανωτερότητα της ομάδας μας γρήγορα φάνηκε μέσα στο γήπεδο αφού το ημίχρονο τέλειωσε με σκορ 2-1 υπέρ του Άρη με τα γκολ του Αδαμιδη και του Ζεφτεριδη.
Και το δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε δυναμικά σημειώνοντας άλλα δυο τέρματα με τους Τζανινο και Μαρκοπουλο και τον Ατρόμητο να μην μπορεί να αντιδράσει λόγο του αγωνιστικού χώρου αλλά και της αγωνιστικής διαφοράς που είχαν οι δυο ομάδες.
Η μόνη αντίδραση του Ατρόμητου ήταν ένα γκολ διαμορφώνοντας το τελικό 2-4 ο Άρης αφήνει πίσω του το ματς αυτό και συγκεντρώνεται στο επόμενο δύσκολο αφού αντιμετωπίζει τον πρωτοπόρο του ομίλου μας Ηρακλη Καβαλας.

Η ενδεκάδα του Άρη ήταν η εξής:

Πριονίδης,Δινακης,Μπεγλίδης,Αδαμιδης,Μακαδασίδης,Τσάνηνος(Κασμολαρι),Δημητριάδης, ΜαρκόπουλοςΜποζούρη,Σκαμνός(Τεμιρογλου),Ζεφτεριδης

Ρεπορτάζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

15η αγωνιστική

Μυρμιδόνες-Αίας Παναγίας 2-0

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Πέρνης 0-2

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0-1

Χελιδόνια-Ατρόμητος Χαλκερού 1-0

Άρης Πρίνου-Θεαγένης 2-2

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 71-10 45

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 27-17 27

Αναγέννηση Λιμεναρίων 27-22 26

Απόλλων Χρυσοχωρίου 19-21 26

Θεαγένης 28-23 24 Χελιδόνια 21-42 19

Άρης Πρίνου 21-27 15

Αίας Παναγίας 19-29 12

Μυρμιδόνες 16-35 10

Ατρόμητος Χαλκερού 14-37 7

Επόμενη αγωνιστική (16η, 26-27/1/13)

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Μυρμιδόνες

Αίας Παναγίας-Κεραυνός Πέρνης

Άρης Πρίνου-Χελιδόνια

Θεαγένης-Απόλλων Χρυσοχωρίου

Ατρόμητος Χαλκερού-Αναγέννηση Λιμεναρίων

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

15η αγωνιστική

Αετός Ορφανού-ΑΣ Παγγαίο 2-1

Ηρακλής Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας 3-1

Δόξα Λυδίας-Κεραυνός Ελευθερών 2-1

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Άρης Ζυγού 2-4

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ασπίδα Πολυστύλου 1-0

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Ηρακλής Καβάλας 44-14 37

Αετός Ορφανού 39-15 37

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 28-19 31

Κεραυνός Ελευθερών 32-22 24

ΑΣ Παγγαίο 32-35 20

Δόξα Λυδίας 21-21 19

Άρης Ζυγού 23-31 18

Ολυμπιακός Καβάλας 21-39 13

Ασπίδα Πολυστύλου 24-38 11

Ατρόμητος Ακροβουνίου 17-47 4

Επόμενη αγωνιστική (16η, 27/1/13)

Κεραυνός Ελευθερών-Αετός Ορφανού

ΑΣ Παγγαίο-Ολυμπιακός Καβάλας

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Ασπίδα Πολυστύλου-Δόξα Λυδίας

Άρης Ζυγού-Ηρακλής Καβάλας

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

14η αγωνιστική

ΠΑΟ Καβάλας -Εθνικός Ν. Καρυάς  2-1

Μαίανδρος Γέροντα-Φίλιπποι Καβάλας 3-2

Κεραυνός Καλλιράχης-Ποντιακός Ποντολιβάδου 3-0α.α.

Άρης Κεχροκάμπου -Ποσειδών Καβάλας 1-2 

ΑΟ Ποταμιάς -Φάρος Μαριών 4-3

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 43-18 32

ΠΑΟΚ  30-12 30

Μαίανδρος Γέροντα 34-22 29

Άρης Κεχροκάμπου 43-27 28

Ποσειδών Καβάλας 35-23 25

ΑΟ Ποταμιάς 25-29 19

Φάρος Μαριών 14-31 11

Φίλιπποι Καβάλας 17-30 10

Κεραυνός Καλλιράχης 14-34 8

Ποντιακός Ποντολιβάδου 20-49 5

**Από έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχουν το Παληό και ο Ποντιακός Ποντολιβάδου.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 26-27/1/13)

Φίλιπποι Καβάλας-ΑΟ Ποταμιάς

Μαίανδρος Γέροντα-Άρης Κεχροκάμπου

Φάρος Μαριών-Κεραυνός Καλλιράχης

Ποσειδών Καβάλας-ΠΑΟ Καβάλας

Εθνικός Ν. Καρυάς-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

14η αγωνιστική

Μ.Α. Μεσορόπης-Δόξα Αμυγδαλεώνα 4-2

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Καβάλα 2004 0-2

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μακεδονικός Αμισιανών 4-0

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-1

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 1-1

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών 35-21 29

Δόξα Αμυγδαλεώνα 35-21 27

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 36-26 26

Ένωση Παγ. Δρυάδας 37-24 26

Μ.Α. Φιλίππων 35-32 22

Μ.Α. Μεσορόπης 30-26 20

ΑΟ Ελαιοχωρίου 23-27 17

Καβάλα 2004  27-34 16

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 23-36 11

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 12-46 2

Επόμενη αγωνιστική (15η, 26-27/1/13)

Καβάλα 2004 -Μ.Α. Φιλίππων 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ένωση Παγ. Δρυάδας 

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Μ.Α. Μεσορόπης 

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μακεδονικός Αμισιανών

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

14Η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΉ

Αετός Ερατεινού-Φρίξος Πλατανοτόπου 0-3 

Αστέρας Φωλιάς-Πανιώνιος Ξεριά 2-3 

Παράδεισος-Ελπίδα Κρυονερίου 3-2  

Φρίξος Ελευθερούπολης-Λύκοι 3-1 

Ατρόμητος Λεκάνης-Άρης Πηγών 4-0  

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 46-17 36

Πανιώνιος Ξεριά 51-19 33

Παράδεισος 30-16 31

Ατρόμητος Λεκάνης 28-11 23

Φρίξος Πλατανοτόπου 27-20 22

Φρίξος Ελευθερούπολης 22-40 14

Αετός Ερατεινού 25-39 12

Λύκοι 13-38 10

Ελπίδα Κρυονερίου 20-34 9

Αστέρας Φωλιάς 10-38 -9

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. **Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη. **Παιχνίδι λιγότερο έχουν Φρίξος, Παράδεισος.

Επόμενη αγωνιστική (15η, 26/01/13)

Πανιώνιος Ξεριά-Ατρόμητος Λεκάνης 

Αστέρας Φωλιάς-Φρίξος Ελευθερούπολης 

Άρης Πηγών-Παράδεισος 

Λύκοι-Αετός Ερατεινού 

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ελπίδα Κρυονερίου

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ- Ν.ΗΡΑΚΛΗΣ ΜΥΡΤΟΦΥΤΟΥ 0-1 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 14ης και 16ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

sima ari zugouΝΤΕΜΠΟΥΤΟ ΓΙΑ ΤΗΣ ΔΥΟ ΜΕΤΑΓΡΑΦΕΣ ΙΑΝΟΥΑΡΙΟΥ ΠΟΥ ΑΝΙΚΟΥΝΕ ΕΔΩ ΚΑΙ ΛΙΓΕΣ ΜΕΡΕΣ ΣΤΗΝ ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΤΟΝ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ ΔΙΝΑΚΗ ΜΕΣΟΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ ΚΑΒΑΛΑ 2004 ΚΑΙ Ο ΣΑΒΒΑΣ ΖΕΦΤΕΡΙΔΗΣ ΕΠΙΘΕΤΙΚΟΣ ΠΟΥ ΗΡΘΕ ΑΠΟ ΤΗΝ Μ.Α. ΦΙΛΙΠΠΩΝ.........

ΤΟ ΠΑΙΧΝΙΔΙ ΕΙΧΕ ΚΑΛΟ ΡΥΘΜΟ ΚΑΙ ΚΡΙΘΗΚΕ ΥΠΕΡ ΤΩΝ ΦΙΛΟΞΕΝΟΥΜΕΝΩΝ ΜΕ 0-1 ΤΟ ΟΠΟΙΟ ΣΥΜΕΙΩΘΗΚΕ ΣΤΟ ΔΕΥΤΕΡΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΣΤΟ 55' ΛΕΠΤΟ Η ΟΜΑΔΑ ΕΙΧΕ ΤΗΣ ΕΥΚΑΙΡΙΕΣ ΣΤΟ ΠΡΩΤΟ ΗΜΙΧΡΟΝΟ ΚΑΙ ΣΤΟ ΞΕΚΙΝΗΜΑ ΤΟΥ ΔΕΥΤΕΡΟΥ ΗΜΙΧΡΟΝΟΥ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΤΗΣ ΕΚΜΕΤΑΛΕΥΤΕΙ ΚΑΙ ΜΕΤΑ ΤΟ ΓΚΟΛ ΠΟΥ ΔΕΧΤΙΚΑΜΕ Η ΟΜΑΔΑ ΜΑΣ ΣΥΝΕΧΙΣΕ ΝΑ ΠΙΕΖΕΙ ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΦΤΑΣΕΙ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ ΓΚΟΛ.......

Πριονίδης,Δινακης,Μπεγλίδης,Κουλιχιαρι(Αδαμιδης)Ζεφτεριδης(Μακαδασίδης),

Μποζούρη,Αβραμίδης,Ιακωβιδης,Πυργιλης(Σκαμνός)Χειμωνας,Δημητριαδης
Ρεπορτάζ T.M
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

                            

16η αγωνιστική

Θράκη Γραβούνα- Βύρων   0-2

Βρασίδας Ν. Περάμου- Μ.Α. Αντιφιλίππων        1-0

Κεραμωτή- ΑΕ Πιερέων 2004       1-0

ΑΕ Καβάλας- Δόξα Θεολόγου       1-2

Κεραυνός Κρηνίδων-Νέστος         0-0

 

Βαθμολογία (16η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης        28-12 32

Δόξα Θεολόγου       25-18 28

Βύρων Καβάλας      19-16 26

Κεραυνός Κρηνίδων 22-20 25

Βρασίδας Ν. Περάμου        23-18 24

ΑΕ Καβάλας  15-7   23

Κεραμωτή     13-17 19

ΑΕ Πιερέων 2004    17-24 18

Μ.Α. Αντιφιλίππων  16-30 13

Θράκη Γραβούνα     15-31 9

 

Επόμενη αγωνιστική (17η, 26/1/13)

Νέστος Χρυσούπολης-Κεραμωτή

Μ.Α. Αντιφιλίππων-Θράκη Γραβούνα

Βρασίδας Ν. Περάμου-ΑΕ Καβάλας

Βύρων Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων

ΑΕ Πιερέων 2004-Δόξα Θεολόγου

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

 

14η αγωνιστική

Ατρόμητος Χαλκερού-Άρης Πρίνου        0-2    

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Μυρμιδόνες      6-3    

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Θεαγένης 2-0    

Κεραυνός Πέρνης-Χελιδόνια         7-1    

Αίας Παναγίας-Απόλλων Χρυσοχωρίου   0-1    

 

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης    69-10 42

Αναγέννηση Λιμεναρίων    27-20 26

Απόλλων Χρυσοχωρίου     19-20 26

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης      26-17 24

Θεαγένης      26-21 23

Χελιδόνια      20-42 16

Άρης Πρίνου 19-25 14

Αίας Παναγίας         19-27 12

Ατρόμητος Χαλκερού        14-36 7

Μυρμιδόνες   14-35 7

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 19-20/1/13)

Μυρμιδόνες-Αίας Παναγίας

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Κεραυνός Πέρνης

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Χελιδόνια-Ατρόμητος Χαλκερού

Άρης Πρίνου-Θεαγένης

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

 

14η αγωνιστική

Ηρακλής Καβάλας- Αετός Ορφανού        2-1

Ολυμπιακός Καβάλας-Ατρόμητος Ακροβουνίου 4-0

Κεραυνός Ελευθερών- Ασπίδα Πολυστύλου      4-0

Άρης Ζυγού- Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου   0-1

ΑΣ Παγγαίο- Δόξα Λυδίας  1-0

 

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Ηρακλής Καβάλας    41-13 34

Αετός Ορφανού      37-14 34

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου  27-19 28

Κεραυνός Ελευθερών        31-20 24

ΑΣ Παγγαίο   31-33 20

Δόξα Λυδίας  19-20 16

Άρης Ζυγού  19-29 15

Ολυμπιακός Καβάλας         20-36 13

Ασπίδα Πολυστύλου          24-37 11

Ατρόμητος Ακροβουνίου   15-43 4

 

Επόμενη αγωνιστική (15η, 19-20/1/13)

Αετός Ορφανού-ΑΣ Παγγαίο

Ηρακλής Καβάλας-Ολυμπιακός Καβάλας

Δόξα Λυδίας-Κεραυνός Ελευθερών

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Άρης Ζυγού

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ασπίδα Πολυστύλου

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

 

13η αγωνιστική

Ποσειδών Καβάλας-Φίλιπποι Καβάλας     0-0

Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΑΟ Ποταμιάς  2-1             

ΠΑΟΚ-Άρης Κεχροκάμπου  2-0             

Εθνικός Ν. Καρυάς-Κεραυνός Καλλιράχης                   4-1

Φάρος Μαριών-Μαίανδρος Γέροντα        3-2

 

Βαθμολογία (13η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς  42-16 32

Άρης Κεχροκάμπου  42-25 28

ΠΑΟΚ 28-11 27

Μαίανδρος Γέροντα 31-20 26

Ποσειδών Καβάλας  33-22 22

ΑΟ Ποταμιάς 21-26 16

Φάρος Μαριών        11-27 11

Φίλιπποι Καβάλας    15-27 10

Ποντιακός Ποντολιβάδου  20-46 7

Κεραυνός Καλλιράχης        11-34 5

**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει το Παληό.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 19-20/1/13)

ΠΑΟ Καβάλας -Εθνικός Ν. Καρυάς

Μαίανδρος Γέροντα-Φίλιπποι Καβάλας

Κεραυνός Καλλιράχης-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Άρης Κεχροκάμπου  -Ποσειδών Καβάλας

ΑΟ Ποταμιάς -Φάρος Μαριών

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

 

13η αγωνιστική

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Καβάλα 2004     3-2    

Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Φιλίππων  4-4

Μ.Α. Μεσορόπης-Ν.Μ.Α. Ορφανίου        6-3    

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ένωση Παγ. Δρυάδας        4-1

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου   3-0    

 

Βαθμολογία (13η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών     35-17 29

Δόξα Αμυγδαλεώνα 33-17 27

Ν.Μ.Α. Ορφανίου    34-25 23

Ένωση Παγ. Δρυάδας        33-24 23

Μ.Α. Φιλίππων        34-31 21

ΑΟ Ελαιοχωρίου      22-25 17

Μ.Α. Μεσορόπης     26-24 17

Καβάλα 2004          25-34 13

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα          22-35 10

Φίλιππος Χρυσοκάστρου    12-44 2

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 19-20/1/13)

Μ.Α. Μεσορόπης-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Καβάλα 2004

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Μακεδονικός Αμισιανών

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ.Α. Φιλίππων-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

 

13η αγωνιστική

Λύκοι-Πανιώνιος Ξεριά      1-4

Ελπίδα Κρυονερίου- Ατρόμητος Λεκάνης          2-1

Αετός Ερατεινού- Φρίξος Ελευθερούπολης       3-0

Άρης Πηγών-Αστέρας Φωλιάς      6-0

Φρίξος Πλατανοτόπου- Παράδεισος       Δ.Δ.

 

Βαθμολογία (13η αγωνιστική)

Άρης Πηγών  46-13 36

Πανιώνιος Ξεριά      48-17 30

Παράδεισος   27-14 28

Ατρόμητος Λεκάνης 24-11 20

Φρίξος Πλατανοτόπου       24-20 19

Αετός Ερατεινού     25-36 12

Φρίξος Ελευθερούπολης    19-39 11

Λύκοι  12-35 10

Ελπίδα Κρυονερίου  18-31 9

Αστέρας Φωλιάς      8-35   -9

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό.

**Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς.

**Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη.

**Παιχνίδι λιγότερο έχουν Φρίξος, Παράδεισος.

 

Επόμενη αγωνιστική (14η, 19-20/01/13)

Αετός Ερατεινού-Φρίξος Πλατανοτόπου

Αστέρας Φωλιάς-Πανιώνιος Ξεριά

Παράδεισος-Ελπίδα Κρυονερίου  

Φρίξος Ελευθερούπολης-Λύκοι    

Ατρόμητος Λεκάνης-Άρης Πηγών


 

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-OΛΥΜΠΙΑΚΟΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 1-1 ΚΑΙ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 13ης και 15ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ


sima ari zugouΤο πρώτο 20’ λεπτό ο ολυμπιακός Καβάλας  είχε ελαφρά υπεροχή στο γήπεδο που εξαργυρώθηκε με γκολ η ομάδα μας ανέβασε ρυθμούς ισορροπώντας το παιχνίδι και χάνοντας κάποιες καλές ευκαιρίες με το 0-1 τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.
Στο δεύτερο ημίχρονο ο Άρης μπήκε πάρα πολύ δυνατά χάνοντας ανεπάλληλες ευκαιρίες με Αβραμίδη Πυργιλη και Μποζουρη με τον τελευταίο να σκοράρει με κεφαλιά και να διαμορφώνει το σκορ σε 1-1.
Η ομάδα μας συνέχισε να κάνει ευκαιρίες με την πιο κλασική αυτή του Αβραμίδη που σε τετ α τετ με τον τερματοφύλακα του Ολυμπιακού η κεφαλιά του εξουδετερώθηκε έτσι το ματς αν και θα έπρεπε να πάρουμε κάτι παραπάνω από ένα βαθμό δυστυχώς τελείωσε  ισόπαλο.
Υ.Γ Στην πίτα που κόπηκε στο γήπεδο για την διοίκηση  αντρικά και παιδικά  τμήματα το φλουρί το έτυχε ο προπονητής της ομάδας Λευτέρης Τουρασανιδης .

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Πυργιλής(Κιουρτζιαδης),Κουλιχιαρι,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Αβραμίδης,Nακος,Ιακωβιδης,Μαρκόπουλος(Σκαμνός)Χειμωνας,
Ρεπορτάζ T.M
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 15η αγωνιστική

Βύρων Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου 1-1

Δόξα Θεολόγου-Μ.Α. Αντιφιλίππων 2-0

Νέστος Χρυσούπολης-Θράκη Γραβούνα 3-1

ΑΕ Πιερέων 2004-ΑΕ Καβάλας 0-0

Κεραμωτή-Κεραυνός Κρηνίδων 1-1

Βαθμολογία (15η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 28 12 31

Δόξα Θεολόγου 23 17 25

Κεραυνός Κρηνίδων 22 20 24

ΑΕ Καβάλας 14 5 23

Βύρων Καβάλας 17 16 23

Βρασίδας Ν. Περάμου 22 18 21

ΑΕ Πιερέων 2004 17 23 18

Κεραμωτή 12 17 16

Μ.Α. Αντιφιλίππων 16 29 13

Θράκη Γραβούνα 15 29 9

Επόμενη αγωνιστική (16η,12-13/1/13)

Θράκη Γραβούνα- Βύρων

Βρασίδας Ν. Περάμου- Μ.Α. Αντιφιλίππων

Κεραμωτή- ΑΕ Πιερέων 2004

ΑΕ Καβάλας- Δόξα Θεολόγου

Κεραυνός Κρηνίδων-Νέστος

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

13η αγωνιστική

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού 0-1 

Ασπίδα Πολυστύλου-ΑΣ Παγγαίο 0-1 

Άρης Ζυγού-Ολυμπιακός Καβάλας 1-1

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Κεραυνός Ελευθερών 3-3

Δόξα Λυδίας-Ηρακλής Καβάλας 0-3 

Βαθμολογία (13η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού 36-12 34

Ηρακλής Καβάλας 39-12 31

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 26-19 25

Κεραυνός Ελευθερών 27-20 21

ΑΣ Παγγαίο 30-33 17

Δόξα Λυδίας 19-19 16

Άρης Ζυγού 19-28 15

Ασπίδα Πολυστύλου 24-33 11

Ολυμπιακός Καβάλας 16-36 10

Ατρόμητος Ακροβουνίου 15-39 4

Επόμενη αγωνιστική (14η, 12-13/1/13)

Ηρακλής Καβάλας- Αετός Ορφανού

Ολυμπιακός Καβάλας-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Κεραυνός Ελευθερών- Ασπίδα Πολυστύλου

Άρης Ζυγού- Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

ΑΣ Παγγαίο- Δόξα Λυδίας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

Εξ αναβολής (10η, 5/1)

Μακεδονικός Αμισιανών- Μ.Α. Μεσορόπης 1-0

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών 31-13 28

Δόξα Αμυγδαλεώνα 29-16 24

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 31-19 23

Ένωση Παγ. Δρυάδας 32-20 23

Μ.Α. Φιλίππων 30-27 20

ΑΟ Ελαιοχωρίου 19-23 14

Μ.Α. Μεσορόπης 20-21 14

Καβάλα 2004  23-31 13

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 19-35 7

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 12-41 2

Επόμενη αγωνιστική (13η, 12-13/1/13)

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Καβάλα 2004  

Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Φιλίππων 

Μ.Α. Μεσορόπης-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ένωση Παγ. Δρυάδας 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 12η αγωνιστική

Φρίξος Ελευθερούπολης-Φρίξος Πλατανοτόπου 4-1

Ατρόμητος Λεκάνης-Παράδεισος 3-1

Πανιώνιος Ξεριά-Αετός Ερατεινού 4-2

Αστέρας Φωλιάς-Ελπίδα Κρυονερίου 1-2

Άρης Πηγών-Λύκοι 4-3

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 40-13 33 Παράδεισος 27-14 28

Πανιώνιος Ξεριά 44-16 27

Ατρόμητος Λεκάνης 23-9 20

Φρίξος Πλατανοτόπου 24-20 19

Φρίξος Ελευθερούπολης 19-36 11

Λύκοι 11-31 10 Αετός Ερατεινού 22-36 9

Ελπίδα Κρυονερίου(*) 16-30 6

Αστέρας Φωλιάς (**) 8-29 -9 *

Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. **Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 12-13/01/13)

Λύκοι-Πανιώνιος Ξεριά

Ελπίδα Κρυονερίου- Ατρόμητος Λεκάνης

Αετός Ερατεινού- Φρίξος Ελευθερούπολης

Άρης Πηγών-Αστέρας Φωλιάς

Φρίξος Πλατανοτόπου- Παράδεισος

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.