header

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΔΟΞΑ ΛΥΔΙΑΣ 2 - 1 KAI ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 11ης και 12ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ


aris-doksa• Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να ψάχνουν την ευκαιρία για γκολ αλλά χωρίς να έχει  την μεγάλη ευκαιρία καμία από τις δυο ομαδες,μέχρι που ένα λάθος στην άμυνα μας να το αξιοποιήσουν η της Δοξας και να προηγηθούν με 0-1 .
• Από εκείνο το λεπτό του παιχνιδιού ο Άρης πάτησε μπάλα,άρχισε να ανεβαίνει μέσα στο γήπεδο,με αποτέλεσμα να κάνει πολλές καλές ευκαιρίες και μια από αυτές να γίνει και γκολ από τον Αβραμίδη  1-1  με αυτό το σκορ έληξε και το πρώτο ημίχρονο.
• Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά από την Δόξα και παίζοντας την μπάλα χαμηλα και  πάνω από το κέντρο,κατάφερε να κλείσει στα καρέ τους αντιπάλους και να εκμεταλλευτή την υπεροχή της,μετά από κεφαλιά πάσα του Ιακωβιδη ο Δημητριάδης μέσα από την μικρή περιοχή να σκοράρει για την ομάδα μας και να διαμορφώσει το σκορ σε 2-1.
• Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού ο Άρης είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες να βάλει ένα ακόμα γκολ αλλά δεν τα κατάφερε έτσι το 2-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,(Τσάνηνος),Χειμωνας,Αβραμίδης(Nακος),Ιακωβιδης,Πυργιλής,Δημητριάδης, Μαρκόπουλος(κασμολαρι)
Ρεπορτάζ T.M
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ    

12η αγωνιστική

Μ.Α. Αντιφιλίππων-Κεραμωτή 2-1

Βρασίδας Ν. Περάμου-Θράκη Γραβούνα 5-1

Βύρων Καβάλας-ΑΕ Καβάλας 0-0

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων 0-1

Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Πιερέων 2004 3-0     

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 21-10 24

ΑΕ Καβάλας 13-4 20

Βρασίδας Ν. Περάμου 21-13 20

Βύρων Καβάλας 14-11 19

Δόξα Θεολόγου 17-16 18 Κεραυνός Κρηνίδων 19-19 17

ΑΕ Πιερέων 2004 12-19 14

Κεραμωτή 10-13 14

Μ.Α. Αντιφιλίππων 13-22 12

Θράκη Γραβούνα 11-24 6

Επόμενη αγωνιστική (13η, 15-16/12)

ΑΕ Πιερέων 2004-Βύρων Καβάλας 

Κεραυνός Κρηνίδων-Βρασίδας Ν. Περάμου 

ΑΕ Καβάλας-Μ.Α. Αντιφιλίππων 

Κεραμωτή-Θράκη Γραβούνα 

Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Θεολόγου 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

11η αγωνιστική

Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες 5-1

Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας  2-1

Θεαγένης-Χελιδόνια 6-1 

Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-2

Ναζιανζός -Αναγέννηση Λιμεναρίων 3-0   

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 50-7 33

Θεαγένης 24-16 22

Απόλλων Χρυσοχωρίου 16-17 22

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 21-14 19

Αναγέννηση Λιμεναρίων 17-15 17

Χελιδόνια 16-33 12

Άρης Πρίνου 14-18 10

Αίας Παναγίας 16-23 10

Ατρόμητος Χαλκερού 14-27 7

Μυρμιδόνες 9-27 4

Επόμενη αγωνιστική (12η, 15-16/12)

Κεραυνός Πέρνης-Άρης Πρίνου

Αίας Παναγίας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Μυρμιδόνες-Ατρόμητος Χαλκερού

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Θεαγένης

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Χελιδόνια

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

11η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Αετός Ορφανού 2-5 

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-ΑΣ Παγγαίο 3-2 

Ασπίδα Πολυστύλου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 6-1 

Άρης Ζυγού -Δόξα Λυδίας 2-1 

Κεραυνός Ελευθερών-Ηρακλής Καβάλας 3-4 

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού 30-11 28

Ηρακλής Καβάλας 35-11 27

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 19-15 21

Κεραυνός Ελευθερών 23-16 19

Άρης Ζυγού 17-22 14

Δόξα Λυδίας 16-15 13

ΑΣ Παγγαίο 28-32 13

Ασπίδα Πολυστύλου 23-31 10

Ολυμπιακός Καβάλας 14-31 9

Ατρόμητος Ακροβουνίου 14-35 4

Επόμενη αγωνιστική (12η, 22-23/12)

Ολυμπιακός Καβάλας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 

ΑΣ Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών 

Αετός Ορφανού-Άρης Ζυγού 

Ηρακλής Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 

Δόξα Λυδίας-Ατρόμητος Ακροβουνίου 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

Εξ αναβολής 7η αγωνιστική

Ποσειδών Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς 2-5   

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 33-10 26

Άρης Κεχροκάμπου 33-20 22

Μαίανδρος Γέροντα 26-16 22

ΠΑΟΚ  20-11 18

Ποσειδών Καβάλας 29-20 15

ΑΟ Ποταμιάς 18-22 13

Φίλιπποι Καβάλας 15-19 11

Φάρος Μαριών 8-21 8

Κεραυνός Καλλιράχης 10-29 4

Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-39 4

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12) 

Άρης Κεχροκάμπου-Φίλιπποι Καβάλας

Εθνικός Ν. Καρυάς-ΑΟ Ποταμιάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδών Καβάλας

ΠΑΟΚ -Φάρος Μαριών

Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

10η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-2 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων 1-4

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 2-4 

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 2-0 

Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης δ.δ.     

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 29-15 22

Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21

Ένωση Παγ. Δρυάδας 24-16 20

Δόξα Αμυγδαλεώνα 24-15 18

Μ.Α. Φιλίππων 27-25 17

ΑΟ Ελαιοχωρίου 18-16 14

Καβάλα 2004  22-26 12

Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα  17-33 4

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 10-32 1

**Αγώνα λιγότερο έχουν Μακεδονικός Αμισιανών και Μεσορόπη.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Καβάλα 2004

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μ.Α. Φιλίππων

Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ.Α. Μεσορόπης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

10η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Φρίξος Πλατανοτόπου 3-1 

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Λεκάνης 0-2 

Άρης Πηγών-Φρίξος Ελευθερούπολης 8-1

Λύκοι – Παράδεισος 1-4 

Ελπίδα Κρυονερίου-Αετός Ερατεινού 2-3    

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 34-10 27

Παράδεισος 23-11 25

Πανιώνιος Ξεριά 34-12 21

Φρίξος Πλατανοτόπου 23-16 19

Ατρόμητος Λεκάνης 20-8 17

Αετός Ερατεινού 20-30 9

Φρίξος Ελευθερούπολης 13-29 8

Λύκοι 7-27 7

Αστέρας Φωλιάς (**) 7-24 6

Ελπίδα Κρυονερίου (*) 14-28 3

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)

Φρίξος Ελευθερούπολης-Πανιώνιος Ξεριά

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ατρόμητος Λεκάνης

Ελπίδα Κρυονερίου-Λύκοι

Αετός Ερατεινού-Άρης Πηγών

Παράδεισος-Αστέρας Φωλιάς

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ 1981-1982


i omada 1981-1982ΠΑΝΩ: Κωλετης Δημητρης-Τσιογκας Τζιμης-Χατζηιωακιμιδης Τασος-Παχιδης Αθανασιος-Μαρκοπουλος Λακης-Λαζαριδης Λαζαρος-Καρακασιδης Κυριακος-Παπαδοπουλος Τελης-Μακατασιδης Γεωργιος (Προεδρος).

ΚΑΤΩ: Χατζηπαπαθεοδωριδης Σταυρος-Τζανινος Θεοδωρος-Μαυριδης Μακης-Χανδρουλιδης Κωστας-Νακος Κωστας-Σοβαρος Σαβας-Συναριδης Μακης.
Προπονητής της ομάδας την χρονιά αυτή ήταν ο Καραγιάννης Αριστείδης.

ΑΣΠΙΔΑ ΠΟΛΥΣΤΥΛΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 3-3 KAI ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 10ης και 11ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

aris 2012-2013Πρωτο επισημο παιχνιδι για το νεο προπονητη του Αρη,Λευτερη Τουρασανιδη.Το ματς ξεκινησε με ελαφρια υπεροχη της ομαδας μας,ομως οι γηπεδουχοι κερδισαν πεναλτι στο 26' κανοντας το 1-0 για την ομαδα της Ασπιδας Πολυστυλου.Ο Αρης συνεχισε να εχει τον ελεγχο του παιχνιδιου,αλλα και παλι το Πολυστυλο κυριολεκτικα μολις στη δευτερη ευκαιρια με σουτ απο την μικρη περιοχη εκανε το 2-0 στο 41'.Με αυτο το σκορ εληξε και το πρωτο ημιχρονο.Ο Αρης μπηκε δυναμικα και παλι στον δευτερο ημιχρονο και αυτες οι προσπαθειες μεταφραστηκαν σε γκολ μετα απο πεναλτι που δοθηκε στον Πυργιλη μετα απο τραβηγμα του στην περιοχη στο 60'.Το πεναλτι εκτελεσε ευστοχα ο Μαρκοπουλος κανοντας το 2-1.Ο Αρης συνεχισε να πιεζει ψηλα στην αντιπαλη περιοχη και ετσι το Πολυστυλο δεν αργησε να κανει το λαθος στο 66' μετα απο γυρισμα αμηντικου στον τερματοφυλακα,αυτογκολ και 2-2.Και οι δυο ομαδες εδειχναν να θελουν την νικη,με παρα πολλα αναβοτεβασματα της μπαλας,ποτε στη μια και ποτε στην αλλη περιοχη.Στο 79' ομως και παλι σταθηκε τυχερη η Ασπιδα που μετα απο σουτ πηρε το ριμπαουτ δικος τους παιχτης και μεσα απο την περιοχη με πλασε εκανε το 3-2.Ο Αρης δεν το βαλε κατω.Με την παροτρυνση του προπονητη τους απο τον παγκο και με τις καταληλες αλλαγες ωστε να ξεκουρασει την ομαδα και να φρεσκαρει κεντρο και επιθεση στο 81' μετα απο σεντρα του Χειμωνα διαμορφωσε το 3-3 ο Αβραμιδης με κεφαλια.Ολα εδειχναν να τελειωνει ισοπαλο το παιχνιδι,αλλα η ομαδα μας δεν το βαλε κατω.Στις καθυστερησεις του αγωνα και συγκεκριμενα στο 92' μετα απο μεγαλη κουρσα του Ιακωβιδη που εβγαλε πασα στη μικρη περιοχη στο Τσανινο ο οποιος σουταρε,αλλα η μπαλα περασε μολις αουτ.Ετσι μετα απο αυτη τη μεγαλη χαμενη ευκαιρια,ο διαιτητης του αγωνα σφυριξε τη ληξη του παιχνιδιου βρισκοντας τις δυο ομαδες ισοπαλες με το σκορ 3-3.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,Χειμωνας,Αδαμιδης(Αβραμίδης46'),Ιακωβιδης,Πυργιλής,(Κασμολαρι 77'),Δημητριάδης, Μαρκόπουλος,(Τσάνηνος 85').
 
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
11η αγωνιστική 
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βύρων Καβάλας 3-2
Κεραμωτή-Βρασίδας Ν. Περάμου 0-1
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Πιερέων 2004 0-1
ΑΕ Καβάλας -Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Θράκη Γραβούνα-Δόξα Θεολόγου 2-2
 
Βαθμολογία (11η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης 18-10 21
ΑΕ Καβάλας 13-4 19
Βύρων Καβάλας 14-11 18
Δόξα Θεολόγου 17-15 18
Βρασίδας Ν. Περάμου 16-12 17
ΑΕ Πιερέων 2004 12-16 14
Κεραυνός Κρηνίδων 18-19 14
Κεραμωτή 9-11 14
Μ.Α. Αντιφιλίππων 11-21 9
Θράκη Γραβούνα 10-19 6
 
Επόμενη αγωνιστική (12η, 8-9/12) 
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Κεραμωτή
Βρασίδας Ν. Περάμου-Θράκη Γραβούνα
Βύρων Καβάλας-ΑΕ Καβάλας
Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Πιερέων 2004
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)
10η αγωνιστική 
Μυρμιδόνες-Άρης Πρίνου 0-3
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Αίας Παναγίας 1-0
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης 0-4
Χελιδόνια-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0-4
Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού 1-1
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 45-6 30
Θεαγένης 18-15 19
Απόλλων Χρυσοχωρίου 14-16 19
Αναγέννηση Λιμεναρίων 17-12 17
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 18-14 16
Χελιδόνια 15-27 12
Αίας Παναγίας 15-21 10
Άρης Πρίνου 12-17 7
Ατρόμητος Χαλκερού 13-25 7
Μυρμιδόνες 8-22 4
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 8-9/12) 
Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες
Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας
Θεαγένης-Χελιδόνια
Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Αναγέννηση Λιμεναρίων
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)
10η αγωνιστική 
Αετός Ορφανού-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-1
Ηρακλής Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο 4-2
Δόξα Λυδίας-Ολυμπιακός Καβάλας 2-0
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών 1-2
Ασπίδα Πολυστύλου -Άρης Ζυγού 3-3
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική) 
Αετός Ορφανού 25-9 25
Ηρακλής Καβάλας 31-8 24
Κεραυνός Ελευθερών 20-12 19
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 16-13 18
Δόξα Λυδίας 15-13 13
ΑΣ Παγγαίο 26-29 13
Άρης Ζυγού 15-21 11
Ολυμπιακός Καβάλας 12-26 9
Ασπίδα Πολυστύλου 17-30 7
Ατρόμητος Ακροβουνίου 13-29 4
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 8-9/12) 
Ολυμπιακός Καβάλας-Αετός Ορφανού
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-ΑΣ Παγγαίο
Ασπίδα Πολυστύλου-Ατρόμητος Ακροβουνίου
Άρης Ζυγού -Δόξα Λυδίας
Κεραυνός Ελευθερών-Ηρακλής Καβάλας
 
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος) 
10η αγωνιστική  
Φίλιπποι Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς 2-3
Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς 3-0
Ποσειδών Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης 4-0
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟ Καβάλας 0-4 
Φάρος Μαριών-Άρης Κεχροκάμπου 1-3
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική) 
Εθνικός Ν. Καρυάς 28-8 23
Άρης Κεχροκάμπου 33-20 22
Μαίανδρος Γέροντα 26-16 22
ΠΑΟΚ 20-11 18
Ποσειδών Καβάλας 27-15 15
ΑΟ Ποταμιάς 18-22 13
Φίλιπποι Καβάλας 15-19 11
Φάρος Μαριών 8-21 8
Κεραυνός Καλλιράχης 10-29 4
Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-39 4
**Αγώνα λιγότερο έχουν Ποσειδών και Εθνικός Ν. Καρυάς (9/12). 
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)  
Άρης Κεχροκάμπου-Φίλιπποι Καβάλας
Εθνικός Ν. Καρυάς-ΑΟ Ποταμιάς
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδών Καβάλας
ΠΑΟΚ -Φάρος Μαριών
Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος) 
Εξ αναβολής 
7η αγωνιστική 
Καβάλα 2004- Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-8  
 
Βαθμολογία (9η αγωνιστική) 
Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21
Ένωση Παγ. Δρυάδας 24-14 20
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 25-13 19
Δόξα Αμυγδαλεώνα 22-14 15
Μ.Α. Φιλίππων 23-24 14
Καβάλα 2004 21-24 12
ΑΟ Ελαιοχωρίου 16-16 11
Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 15-29 4
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 9-28 1
 
Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης
 
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 
9η αγωνιστική 
Φρίξος Πλατανοτόπου-Αστέρας Φωλιάς 3-0α.α. 
Ατρόμητος Λεκάνης -Λύκοι 1-1
Φρίξος Ελευθερούπολης-Ελπίδα Κρυονερίου 2-0
Αετός Ερατεινού-Παράδεισος 2-2
Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριά 2-1
 
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Άρης Πηγών 26-9 24
Παράδεισος 19-10 22
Φρίξος Πλατανοτόπου 22-13 19
Πανιώνιος Ξεριά 31-11 18
Ατρόμητος Λεκάνης 18-8 14
Φρίξος Ελευθερούπολης 12-21 8
Λύκοι 6-23 7
Αετός Ερατεινού 17-28 6
Αστέρας Φωλιάς (**) 7-22 6
Ελπίδα Κρυονερίου(*) 12-25 3
*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. 
**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. 
 
Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Πανιώνιος Ξεριά-Φρίξος Πλατανοτόπου
Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Λεκάνης
Άρης Πηγών-Φρίξος Ελευθερούπολης
Λύκοι - Παράδεισος
Ελπίδα Κρυονερίου-Αετός Ερατεινού
 

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ 1 - 1 KAI ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ ΤΗΣ 9ης και 10ης ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗΣ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ

aris-eleuthereΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

Ισορροπημένο το ματς στο στάδιο του Άρη Ζυγού με την ομάδα μας να έχει οριακή υπεροχή χάνοντας μια δυο καλές ευκαιρίες για γκολ το τέλος του πρώτου ημίχρονο βρήκε της δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Κεραυνός χωρίς να έχει καμιά ευκαιρία στάθηκε τυχερός και έκανε το 0-1 οι παίχτες του Άρη όμως αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν με τον Μαρκόπουλο με σουτ μέσα από την περιοχή.

Από εκείνο το σημείο και μετά είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού η ανωτερότητα του Άρη στο παιχνίδι ήταν δεδομένη αλλά τις ευκαιρίες που είχε δεν τις μετέτρεψε σε γκολ και έτσι το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,Κασμοραρι (Αβραμίδης),Ιακωβιδης,Αδαμίδης(Πυργιλής),Δημητριάδης, Μαρκόπουλος,Τσάνηνος.

Ρεπορτάζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
   
10η αγωνιστική
Βύρων Καβάλας- Κεραμωτή 2-0
Δόξα Θεολόγου- Βρασίδας Ν. Περάμου 2-1
Νέστος Χρυσούπολης -Μ.Α. Αντιφιλίππων 1-0
ΑΕ Πιερέων 2004 -Θράκη Γραβούνα 1-0
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Καβάλας 1-0
    
Βαθμολογία (10η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης 18-10 20
ΑΕ Καβάλας 13-4 18
Βύρων Καβάλας 12-8 18
Δόξα Θεολόγου 15-13 17
Βρασίδας Ν. Περάμου 15-12 14
Κεραυνός Κρηνίδων 18-18 14
Κεραμωτή 9-10 14
ΑΕ Πιερέων 2004 11-16 11
Μ.Α. Αντιφιλίππων 8-19 6
Θράκη Γραβούνα 8-17 5

Επόμενη αγωνιστική (11η, 1-2/12)
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βύρων Καβάλας
Κεραμωτή-Βρασίδας Ν. Περάμου
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Πιερέων 2004
ΑΕ Καβάλας -Νέστος Χρυσούπολης
Θράκη Γραβούνα-Δόξα Θεολόγου


Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

9η αγωνιστική
Άρης Πρίνου -Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-1
Αίας Παναγίας-Χελιδόνια 3-0
Κεραυνός Πέρνης-Θεαγένης 4-2
Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-4
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μυρμιδόνες 2-0
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 41-6 27
Απόλλων Χρυσοχωρίου 14-12 19
Θεαγένης 17-14 18
Αναγέννηση Λιμεναρίων 16-12 14
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 14-14 13
Χελιδόνια 15-23 12
Αίας Παναγίας 15-20 10
Ατρόμητος Χαλκερού 12-24 6
Άρης Πρίνου 9-17 4
Μυρμιδόνες 8-19 4

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12)
Μυρμιδόνες-Άρης Πρίνου 
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Αίας Παναγίας 
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης 
Χελιδόνια-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 
Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού


Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

9η αγωνιστική
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ηρακλής Καβάλας 3-1
ΑΣ Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-2
Άρης Ζυγού-Κεραυνός Ελευθερών 1-1
Ολυμπιακός Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 2-1
Δόξα Λυδίας-Αετός Ορφανού 0-2

Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Αετός Ορφανού 22-8 22
Ηρακλής Καβάλας 27-6 21
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 15-10 18
Κεραυνός Ελευθερών 18-11 16
ΑΣ Παγγαίο 24-25 13
Άρης Ζυγού 12-18 10
Δόξα Λυδίας 13-13 10
Ολυμπιακός Καβάλας 12-24 9
Ασπίδα Πολυστύλου 14-27 6
Ατρόμητος Ακροβουνίου 12-27 4

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12)
Αετός Ορφανού-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 
Ηρακλής Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο 
Δόξα Λυδίας-Ολυμπιακός Καβάλας 
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών 
Ασπίδα Πολυστύλου -Άρης Ζυγού 


B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

9η αγωνιστική 
Εθνικός Ν. Καρυάς-Μαίανδρος Γέροντα 1-1
ΑΟ Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας 3-0
Άρης Κεχροκάμπου-Ποντιακός Ποντολιβάδου 6-1
ΠΑΟ Καβάλας -Κεραυνός Καλλιράχης 3-1
Φάρος Μαριών-Φίλιπποι Καβάλας 1-0
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Εθνικός Ν. Καρυάς 25-6 20
Άρης Κεχροκάμπου 30-19 19
Μαίανδρος Γέροντα 23-16 19
ΠΑΟΚ  16-11 15
ΑΟ Ποταμιάς 18-19 13
Ποσειδών Καβάλας 23-15 12
Φίλιπποι Καβάλας 13-16 11
Φάρος Μαριών 7-18 8
Κεραυνός Καλλιράχης 10-25 4
Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-35 4
**Αγώνα λιγότερο έχουν Ποσειδών και Εθνικός Ν. Καρυάς (9/12).

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12) 
Φίλιπποι Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς
Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς
Φάρος Μαριών-Άρης Κεχροκάμπου
Ποσειδών Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟ Καβάλας


Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

9η αγωνιστική   
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 6-1
Μ.Α. Φιλίππων-ΑΟ Ελαιοχωρίου 3-3
Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μακεδονικός Αμισιανών 2-4
Μ.Α. Μεσορόπης-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-0
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Καβάλα 2004 1-3
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 25-13 19
Ένωση Παγ. Δρυάδας 16-11 17
Δόξα Αμυγδαλεώνα 22-14 15
Μ.Α. Φιλίππων 23-24 14
Καβάλα 2004  18-16 12
ΑΟ Ελαιοχωρίου 16-16 11
Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 15-29 4
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 9-28 1
**Αγώνα λιγότερο έχουν Καβάλα 2004 και Ένωση Παγ. Δρυάδας (2/12)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα 
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων 
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 
Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης 

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗ ΤΗΣ ΟΜΑΔΑΣ ΤΟΥ 1976-1977

2Τις επόμενες μέρες θα γίνετε  παρουσίαση της εντεκάδας σε κάθε φωτογραφία που δημοσιεύουμε,η φωτογραφία που βλέπεται είναι της Αθανασίας Μαυρατζα και είναι η ομάδα του Άρη Ζυγού την ποδοσφαιρική περίοδο 1976-1977,επίσης να ευχαριστήσω τον Γιώργο Τσιριδη τον Αθανασιο Χατζηαθανασιου και τον Χαράλαμπο Καρανλικ για την βοήθεια τους ώστε να θυμηθούμε όλα τα ονόματα και τα επιθετα των παιχτών της φωτογραφίας.
Αν ξέρη κανείς το επίθετο του Δήμου (κάτω δεξιά) ας μας το στήλη στο Αυτή η διεύθυνση ηλεκτρονικού ταχυδρομείου προστατεύεται από τους αυτοματισμούς αποστολέων ανεπιθύμητων μηνυμάτων. Χρειάζεται να ενεργοποιήσετε τη JavaScript για να μπορέσετε να τη δείτε.

Στην φωτογραφία βλέπουμε τους εξής:

ΠΑΝΩ:Σιδιροπουλος Λακης-Χατζηιωακιμιδης Μπαμπης-Γεωργιος Τσιριδης-Καρασαβιδης Θανος(Προεδρος)-Χρήστος Χατζηαθανασιου-Παπουλιδης Νικος-Αβραμιδης Λακης-Γιώργος Χατζηαθανασιου-Πακης Γκορανης (Προπονητης).

ΚΑΤΩ: Ασιμογλου Ηλιας-Χατζηγιανακου Φωτης-Μαυρατζας Γιωργος -Παπαγαβριηλ Γιωργος-Μακατασιδης Ρουλης-Μακατασιδης Οδυσεας-Δημος ;-Τελης Kουταλακιδης.

Offcanvas

Lorem ipsum dolor sit amet, consectetur adipisicing elit, sed do eiusmod tempor incididunt ut labore et dolore magna aliqua.