ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ Μ.Α.ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0-3

Home » ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ Μ.Α.ΦΙΛΙΠΠΩΝ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0-3
P8234956

Το παιχνίδι στους Φιλίππους άρχισε με υπεροχή της φιλοξενούμενης ομάδας που μόλις στο 11ο λεπτό έκανε το 0-1 με κεφαλιά του Αβραμίδη μετά από την θαυμάσια σέντρα του Γυαλίδη. Το πρώτο ημίχρονο είχε χαμένες ευκαιρίες και για τις δυο ομάδες και την σωστή ακύρωση ενός γκολ του Μ.Α Φιλίππων που ήταν οφσάιντ το 0-1 για την ομάδα του Άρη ήταν και το σκορ ημιχρόνου. Στο δεύτερο ο Άρης μπήκε πάλι πιο ορεξάτος με πάρα πολύ πίεση στην αντίπαλη εστία πίεση που έφερε και το πέναλτι που κέρδισε ο Πυργιλής μετά από την ανατροπή του. Το πέναλτι το εκτέλεσε ο Γυαλίδης και έκανε το 0-2 στο 69′. Οι γηπεδούχοι πλέον δεν μπορούσαν να αντιδράσουν και έτσι ο Άρης είχε πάρα πολλές χαμένες ευκαιρίες μέσα από την περιοχή της αντίπαλης ομάδας. Αυτός ο καταιγισμός ευκαιριών έφερε και το τρίτο γκολ που ήρθε πάλι από τον Αβραμίδη με πλασέ μέσα από την μικρή περιοχή στο 81ο λεπτό. Το 0-3 ήταν και το τελικό σκορ.

Για την ομάδα του Άρη Ζυγού έπαιξαν :Γιώργος Δαμιανίδης,Χάρης Οζγουρίδης,Άγγελος Πυργιλής (Αντωνίου Γιώργος 79’) Γιώργος Μπεγλίδης,Άρης Ιακωβίδης (Νίκος Σούζος 70’) Κώστας Γκαϊτατζής(Β. Δουμουτσόγλου 46’) Άγγελος Γυαλίδης,Χρήστος Μιχαηλίδης,Γιώργος Μπασδάνης,Μπάμπης Αβραμίδης,Κώστας Κιουρτζιάδης.