13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ – ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-2- ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Home » 13η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΠΗΓΩΝ – ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-2- ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ
loukidis

ΑΡΗΣ Ο ΕΦΤΑΨΥΧΟΣ

Για μία ακόμη αγωνιστική ο ΑΡΗΣ κατάφερε στο τελευταίο λεπτό του αγώνα να σημειώσει το γκολ της ισοφάρισης και να φύγει από το γήπεδο των Πηγών με το βαθμό της ισοπαλίας.

Η ομάδα του ΑΡΗ ΠΗΓΩΝ προηγήθηκε νωρίς με ένα γκολ που οι φιλοξενούμενοι διαμαρτύρονται για φάουλ στο ξεκίνημα της φάσης. Η βροχή που έπεφτε έκανε δύσκολο το έργο των ποδοσφαιριστών και ειδικότερα του ΑΡΗ ΖΥΓΟΥ μια και ήταν και πίσω στο σκορ.

Οι παίκτες του ΑΡΗ προσπάθησαν μέσα στο βαρύ γήπεδο αλλά το γκολ ήρθε για τις Πηγές μετά από μια ολιγωρία της άμυνας. Μια κεφαλιά από καλή θέση από τον Μποζούρη δεν βρήκε στόχο,όπως και τα σουτ του Γυαλίδη , Μπάτζιου, Αβραμίδη, και ενώ όλα έδειχναν πως θα τελείωνε το ημίχρονο με 2-0, ένα γκολ του Αβραμίδη έδωσε και πάλι ελπίδες στον ΑΡΗ.

Στο δεύτερο ημίχρονο η βροχή μπορεί να σταμάτησε, αλλά δεν παίχτηκε και καλύτερο ποδόσφαιρο. Η γηπεδούχος ομάδα προσπαθούσε με μεγάλες πάσες να απειλήσει την εστία του ΑΡΗ αλλά εύκολα ή δύσκολα η άμυνα έδιωχνε την μπάλα.

Ο ΑΡΗΣ προσπάθησε για το δεύτερο γκολ πίεσε είχε μια πολύ καλή ευκαιρία με τον Αβραμίδη που πέρασε όμως ανεκμετάλλευτη, και τέλος είχε και τους γηπεδούχος να πέφτουν κάτω για να κερδίσουν χρόνο.

Παιζόταν το τελευταίο λεπτό του αγώνα όταν ο ΑΡΗΣ κέρδισε ένα φάουλ, όλοι οι παίκτες ήταν στην περιοχή των Πηγών και μέσα σε όλο αυτό το πλήθος η μπάλα έφτασε στο Δομοτζόγλου που με άψογο κοντρόλ και πλασέ έκανε το 2-2

Να σημειώσουμε τέλος ότι την πρώτη του εμφάνιση σε αγώνα πρωταθλήματος φέτος έκανε ακόμη ένας 15χρονος.

Άρης Πηγών – Άρης Ζυγού 2-2

Ο ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ είναι μόνος στη 7η θέση με 18 βαθμούς. Στην πρώτη θέση συνεχίζει ο ΝΕΣΤΟΣ με 37 βαθμούς και ακολουθεί ο ΑΡΗΣ ΑΚΡΟΠΟΤΑΜΟΥ με 34 βαθμούς.

Η επόμενη αγωνιστική είναι με τη νέα χρονιά και ο ΑΡΗΣ πηγαίνει στον Ακροπόταμο για να αντιμετωπίσει την τοπική ομάδα.