15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ-ΒΥΡΩΝ 3-2 ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Home » 15η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ-ΒΥΡΩΝ 3-2 ΟΛΑ ΤΑ ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ

Με νίκη έκλεισε ο πρώτος γύρος

Ο ΑΡΗΣ πολύ κακός στο πρώτο ημίχρονο δεν μπόρεσε να δείξει ότι αυτός είναι γηπεδούχος και ότι βρίσκεται πολύ ψηλότερα στην βαθμολογία από τον ουραγό ΒΥΡΩΝ. Έτσι έδωσε το δικαίωμα στο ΒΥΡΩΝ που προηγήθηκε με 2-0 στην τελευταία αγωνιστική του πρώτου γύρου να πιστεύει ότι μπορεί να κάνει την έκπληξη .

Ένα γκολ του Αβραμίδη λίγο πριν την λήξη του ημιχρόνου έδωσε άλλη διάσταση στο παιχνίδι και οι ομάδες πήγαν στα αποδυτήρια με το 1-2 .

Το δεύτερο ημίχρονο ήταν πολύ καλύτερο για τον ΑΡΗ , με καλύτερη κυκλοφορία της μπάλας , με περισσότερη κατοχή, και περισσότερες τελικές προσπάθειες.

Ο ΒΥΡΩΝ είχε ένα πιο παθητικό ρόλο και έπαιζε περισσότερο την αντεπίθεση και ήταν και επικίνδυνος.

Η υπεροχή του ΑΡΗ είχε ως αποτέλεσμα να σημειωθούν άλλα 2 γκολ με τον Ιακωβίδη και να πάρει τελικά η ομάδα τους 3 βαθμούς.

# Το παιχνίδι αυτό ήταν ακόμη ένα μάθημα για τους ποδοσφαιριστές για να καταλάβουν ότι οι 3 βαθμοί κερδίζονται με το σφύριγμα του διαιτητή στο τέλος του παιχνιδιού, και όχι από πριν.