12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ – ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ 2-2 ΛΥΤΡΩΣΗ ΣΤΟ 90

Home » 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ – ΘΕΑΓΕΝΗΣ ΘΑΣΟΥ 2-2 ΛΥΤΡΩΣΗ ΣΤΟ 90
aris_theagenis

Ο αγώνας για την 12η αγωνιστική μεταξύ του ΑΡΗ και του Θεαγένη, λόγω έργων που γίνονται στο γήπεδο του Ζυγού, έγινε τελικά στο γειτονικό γήπεδο του Κρυονερίου.

Ο ΑΡΗΣ βρέθηκε δύο φορές πίσω στο σκορ και τελικά κατάφερε να ισοφαρίσει στο τελευταίο λεπτό του αγώνα. Ο ΑΡΗΣ ξεκίνησε τον αγώνα με 4 παίκτες 15 χρονών και έναν 14χρονο. Πρέπει αυτή η ενδεκάδα να είχε τον χαμηλότερο μέσο όρο ηλικίας της κατηγορίας.

Σε γενικές γραμμές ο ΑΡΗΣ ήταν καλύτερος είχε την εδαφική υπεροχή και ο Θεαγένης προσπάθουσε με αντεπίθεσεις να εκμεταλευτεί τους κενούς χώρους που δημιουργόταν. Ο Θεαγένης όμως ήταν αυτός που άνοιξε το σκορ με ένα γκολ με πέναλτυ που ξεκίνησε όμως από ελεγχόμενη θέση ofside στο πρώτο ημίχρονο. Η απάντηση ήρθε πολύ γρήγορα από τον ΑΡΗ όταν σε δυνατό χτύπημα φάουλ του Τσολακίδη έξω απο την περιοχή ο τερματοφύλακας δεν μπόρεσε να συγκρατήσει την μπάλα και ο Μπάτζιος με πλασέ έκανε το 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο σε ένα κόρνερ αδράνησε τελείως η άμυνα και ο τερματοφύλακας και ο Θεαγένης ξαναπήρε προβάδισμα στο σκορ.

Ο ΑΡΗΣ δεν εγκατέλειψε την προσπάθεια πίεσε, έτρεξε και δικαιώθηκε στο 90 sakopoulos ο λεπτό όταν με μιά πολύ καλή ενέργεια του Σακκόπουλου που κατάφερε να τραβήξει 3 αντιπάλους επάνω του έξω από την περιοχή να ντριμπλάρει να κερδίσει κάποιες κόντρες και να βγάλει την μπάλα δεξιά στον Ιακωβίδη που βγάζει την παράλληλη σέντρα και ο Αβραμίδης με πλασέ λυτρώνει τον ΑΡΗ.