2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΕΡΑΜΩΤΗ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

Home » 2η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΚΕΡΑΜΩΤΗ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

Η ομάδα έφυγε νικήτρια από το γήπεδο της Κεραμώτης στην 2η αγωνιστική του πρωταθλήματος της Α1
Παρά τις απουσίες (Τσολακίδης – Μπάτζιος) και τα προβλήματα τραυματισμών ( 2 αναγκαστικές αλλαγές μέχρι το 30′ Ιακωβίδης-Σπυριάδης)
ο ΑΡΗΣ ξεπέρασε το εμπόδιο της Κεραμωτής και πήρε σχετικά ευκόλα τους 3 βαθμούς της νίκης. Το σκόρ 1-4 με γκολ του Πιργιλή στο πρώτο ημίχρονο και 1 γκολ με την έναρξη του 2ου ημιχρόνου από τον Σακκόπουλο και 2 γκολ του Αβραμίδη. Το σκορ μπορούσε να είχε πάρει και μεγαλύτερες διαστάσεις αν αξιοποιούσαν τις κλασικές ευκαιρίες που τους παρουσιάστηκαν οι: Μποζούρης, Σακκόπουλος, Γυαλίδης, Πυργιλής και Αβραμίδης.
Η νίκη αυτή πέρα από τους 3 βαθμούς μετριάζει και τις εντυπώσεις από το κακό ξεκίνημα της πρεμιέρας και σίγουρα δίνει ελπίδα για την συνέχεια του πρωτάθληματος.
ΠΑΡΑΛΕΙΠΟΜΕΝΑ:
* Αρκετοί ήταν και οι Ζυγοσιανοί που ακολούθησαν τον ΑΡΗ στην Κεραμωτή
* Τελικά δεν βρέθηκε η μπάλα, αν και ο πρόεδρος και ο γενικός αρχηγός ψάξαν για πολύ ώρα ( ευτυχώς που κέρδισε η ομάδα)