25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

Home » 25η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΣ ΠΑΓΓΑΙΟ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ

25η Αγωνιστικη γήπεδο Νικησιανης Σαββάτο

Το Παγγαίο ξεκίνησε πολύ δυνατά μόλις στο 6ο λεπτό κάνει την καλύτερη ευκαιρία στον αγώνα αλλά ο τερματοφύλακας μας Καζανιδης σε μεγάλη μέρα κάνη μια τρομερή απόκρουση (όπως και στο 14ο λεπτό) και αποσοβεί το 1-0.Μετα από το 20ο λεπτό όπου μετά από κόρνερ έρχεται η μπάλα στον Πυργιλη σουτάρει και μπάλα λίγο πάνω από το δοκάρι,η ομάδα ανέβηκε πάρα πολλυ, στο 25ο με φάουλ το Τσολακιδη (λίγο πάνω από το δοκάρι) την επόμενη ευκαιρία και στο 44ο με σπιριαδη.Με το 0-0 έλιξε το πρώτο ημιχρονο,με το ξεκίνημα του δευτέρου στο 47ο σουτ του Πυργιλη μόλις αουτ,στο 55ο μετά από μια ατυχή έξοδο του τερματοφύλακα μας (που γενικά στον αγώνα ήταν πάρα πολύ καλός)το Παγγαίο σκοράρει 1-0.

Ο Άρης δεν το βάζει κάτω και αφού είχε τον έλεγχο του αγώνα πολύ γρήγορα στο 60ο μετά από φάουλ κεφαλιά πάσα στον Αβραμίδη και με πλασέ το 1-1 όπου ήταν και το τελικό σκορ γενικά η ομάδα μας μπορούσε να πάρει ακόμα και του τρεις βαθμούς αλλά ήμασταν πολύ άστοχη στις προσπάθειες μας.Πρεπει να αναφερθούμε στην μεγάλη απόδοση του Πυργιλη,Μπατζιου,Μποζουρι,Δημητριαδη και στο δεύτερο Γυαλιδη,Σακοπουλου που δεν άφησαν στους αντίπαλους περιθώρια να σκεφτούν την νίκη και μείνουν ευχαριστημένη με τον έναν βαθμό.