Άλλη μια ήτα για την ομάδα μας που και πάλι την αδικεί το σκορ.
Στο πρώτο ημίχρονο και συγκεκριμένα όταν το σκορ ήταν 0-0 μεγάλη ευκαιρία με τον Πυργηλη που βρέθηκε μέσα στην περιοχή του Ηρακλή που το πλασέ του το έβγαλε ο τερματοφύλακας των γηπεδούχων αν έμπαινε αυτό το τέρμα σε συνδυασμό με το γκολ του Αβραμίδη που έκανε το 0-1 τότε τα πράγματα θα ήταν καλύτερα για την ομάδα μας.
Το Μυρτοφυτο αντέδρασε πολύ γρήγορα βάζοντας 2 γκολ και το σκορ ημιχρόνου 2-1.
Το δεύτερο ημίχρονο πάλι ελέγχαμε το παιχνίδι και απειλήσαμε πολλές φορές και με δοκάρι αλλά η τύχη ήταν με το μέρος του Ηρακλή και ήρθε και το τρίτο γκολ και ο Άρης ήταν αδύνατο να αντιδράσει πλέον και έτσι το παιχνίδι έληξε με αυτό το σκορ.

Υ.Γ Πολλα τα παραπονα απο την διαιτησια που δεν ηταν και στην καλυτερη τους μερα…..

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού είναι η εξής:

Πριονίδης,Αδαμίδης(Τσάνηνος),Μπεγλίδης,Βαφακης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,Tσολακιδης(Aρακελιαν)Αβραμίδης,Πυργιλής,Ιακωβιδης.

Ρεπορταζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
   
6η αγωνιστική
Βρασίδας Ν. Περάμου-Βύρων Καβάλας 0-0  
Μ.Α. Αντιφιλίππων- Δόξα Θεολόγου 1-1  
Θράκη Γραβούνα- Νέστος Χρυσούπολης 0-2  
ΑΕ Καβάλας-ΑΕ Πιερέων 2004 3-1  
Κεραυνός Κρηνίδων-Κεραμωτή 2-2   

Βαθμολογία (6η αγωνιστική)
ΑΕ Καβάλας 12-1 16
Νέστος Χρυσούπολης 13-5 13
Βρασίδας Ν. Περάμου 10-6 11
Βύρων Καβάλας 7-4 11
Δόξα Θεολόγου 8-9 8
Κεραμωτή 5-6 8
Κεραυνός Κρηνίδων 10-12 7
Μ.Α. Αντιφιλίππων 3-12 4
ΑΕ Πιερέων 2004 5-10 4
Θράκη Γραβούνα 3-11 1
      
Επόμενη αγωνιστική (7η, 3-4/11)
Βύρων Καβάλας-Θράκη Γραβούνα  
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου  
ΑΕ Πιερέων 2004-Κεραμωτή  
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων  
Δόξα Θεολόγου-ΑΕ Καβάλας  

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

5η αγωνιστική 
Άρης Πρίνου -Ατρόμητος Χαλκερού 3-0
Μυρμιδόνες-Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-0
Θεαγένης-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-1
Χελιδόνια-Κεραυνός Πέρνης 1-7
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Αίας Παναγίας 2-0 
  
Βαθμολογία (5η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 22-3 15
Θεαγένης 10-6 13
Απόλλων Χρυσοχωρίου 8-10 9
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 6-6 7
Χελιδόνια 8-12 6
Αναγέννηση Λιμεναρίων 7-7 5
Αίας Παναγίας 8-11 4
Άρης Πρίνου 7-9 4
Ατρόμητος Χαλκερού 6-14 3
Μυρμιδόνες 5-9 3

Επόμενη αγωνιστική (6η, 27-28/10)
Αίας Παναγίας-Μυρμιδόνες
Κεραυνός Πέρνης-Αναγέννηση Λιμεναρίων
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ατρόμητος Χαλκερού-Χελιδόνια
Θεαγένης-Άρης Πρίνου

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

5η αγωνιστική
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Άρης Ζυγού 3-1
Αετός Ορφανού-Ηρακλής Καβάλας 1-0
Ασπίδα Πολυστύλου-Κεραυνός Ελευθερών 1-3
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ολυμπιακός Καβάλας 3-2
Δόξα Λυδίας-ΑΣ Παγγαίο 3-0
  
Βαθμολογία (5η αγωνιστική)
Αετός Ορφανού 11-4 12
Ηρακλής Καβάλας 14-3 12
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 9-5 11
Κεραυνός Ελευθερών 9-8 8
Ολυμπιακός Καβάλας 9-9 6
Δόξα Λυδίας 8-8 6
Άρης Ζυγού 6-9 6
ΑΣ Παγγαίο 11-17 4
Ατρόμητος Ακροβουνίου 9-15 4
Ασπίδα Πολυστύλου  8-16 3

Επόμενη αγωνιστική (6η, 27-28/10)
ΑΣ Παγγαίο-Αετός Ορφανού
Ολυμπιακός Καβάλας-Ηρακλής Καβάλας
Κεραυνός Ελευθερών-Δόξα Λυδίας
Άρης Ζυγού-Ατρόμητος Ακροβουνίου
Ασπίδα Πολυστύλου-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

5η αγωνιστική 
Εθνικός Ν. Καρυάς-ΠΑΟΚ 0-0
Φίλιπποι Καβάλας-Μαίανδρος Γέροντα 4-1
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Κεραυνός Καλλιράχης 2-3
Ποσειδών Καβάλας-Άρης Κεχροκάμπου 4-2
Φάρος Μαριών-ΑΟ Ποταμιάς 0-1
  
Βαθμολογία (5η αγωνιστική)
Εθνικός Ν. Καρυάς 16-3 13
Ποσειδών Καβάλας 20-7 12
Μαίανδρος Γέροντα 14-7 12
ΑΟ Ποταμιάς 10-9 9
Άρης Κεχροκάμπου 14-15 7
Φίλιπποι Καβάλας 9-10 7
ΠΑΟΚ  8-6 6
Φάρος Μαριών 3-12 3
Κεραυνός Καλλιράχης 7-18 3
Ποντιακός Ποντολιβάδου 8-22 0

Επόμενη αγωνιστική (6η, 27-28/10) 
ΑΟ Ποταμιάς-Φίλιπποι Καβάλας
Άρης Κεχροκάμπου -Μαίανδρος Γέροντα
Κεραυνός Καλλιράχης-Φάρος Μαριών
ΠΑΟΚ -Ποσειδών Καβάλας
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Εθνικός Ν. Καρυάς

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

5η αγωνιστική   
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μ.Α. Μεσορόπης 2-0
Καβάλα 2004 -Φίλιππος Χρυσοκάστρου 2-2
Μακεδονικός Αμισιανών-Ένωση Παγ. Δρυάδας 1-1
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 0-1
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Μ.Α. Φιλίππων 2-5

Βαθμολογία (5η αγωνιστική)
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 13-6 13
Ένωση Παγ. Δρυάδας 12-6 13
Μακεδονικός Αμισιανών 11-5 11
Καβάλα 2004  11-10 8
Μ.Α. Φιλίππων 14-14 7
Δόξα Αμυγδαλεώνα 11-10 6
ΑΟ Ελαιοχωρίου 6-8 4
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 10-15 4
Μ.Α. Μεσορόπης 8-15 1
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 6-13 1

Επόμενη αγωνιστική (6η, 3-4/11)
Μ.Α. Φιλίππων-Καβάλα 2004
Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Φίλιππος Χρυσοκάστρου
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα
Μ.Α. Μεσορόπης-ΑΟ Ελαιοχωρίου
Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Αμυγδαλεώνα

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top