Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ

Το ερχόμενο Σαββατοκύριακο θα κριθεί η πρόκριση στο κύπελλο

Ενδιαφέρον για την πρόκριση στον επόμενο γύρο, έδωσαν οι αναμετρήσεις της 2ης αγωνιστικής της προκριματικής φάσης του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας (Ε.Π.Σ.Κ.), που πραγματοποιήθηκαν το περασμένο Σαββατοκύριακο. Έτσι, οι ομάδες που θα προκριθούν θα αναδειχτούν στην τελευταία αγωνιστική που θα διεξαχθεί στις 3 και 4 Σεπτεμβρίου. Αναλυτικά τα αποτελέσματα, οι βαθμολογίες και το πρόγραμμα της 3ης αγωνιστικής έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
Καλλιράχη-Λιμενάρια 0-2 (ρεπό η ομάδα της Παναγίας)
Βαθμολογία
Λιμενάρια 6, Παναγία 0, Καλλιράχη 0
Επόμενη αγωνιστική
Παναγία-Καλλιράχη
2ος όμιλος
Πρίνος-Θεαγένης Θάσου 1-6, Πηγές-Θεολόγος/Ποτός 0-3 (χωρίς αγώνα)
Βαθμολογία
Θεαγένης Θάσου 6, Θεολόγος/Ποτός 6, Πρίνος 0, Πηγές 0.
Επόμενη αγωνιστική
Θεαγένης Θάσου-Θεολόγος/Ποτός
3ος όμιλος
Ξεριάς-Κεχρόκαμπος 0-2, Μυρμιδόνες-Νέστος Χρυσούπολης (σήμερα στις 5:30 μ.μ.)
Βαθμολογία
Κεχρόκαμπος 6, Νέστος Χρυσούπολης 3, Μυρμιδόνες 0, Ξεριάς 0
Επόμενη αγωνιστική
Κεχρόκαμπος-Νέστος Χρυσούπολης, Ξεριάς-Μυρμιδόνες
4ος όμιλος
Παληό-Κεραυνός Κρηνίδων 0-4, Λυδία-Ηρακλής Καβάλας 0-8
Βαθμολογία
Ηρακλής Καβάλας 6, Κεραυνός Κρηνίδων 6, Παληό 0, Λυδία 0
Επόμενη αγωνιστική
Λυδία-Παληό, Ηρακλής Καβάλας-Κεραυνός Κρηνίδων
5ος όμιλος
Αμυγδαλεώνας-Κοκκινόχωμα 1-2, Π.Α.Ο.Καβάλας-Ποσειδών Καβάλας 2-0
Βαθμολογία
Κοκκινόχωμα 6, Αμυγδαλεώνας 3, Π.Α.Ο.Καβάλας 3, Ποσειδών Καβάλας 0
Επόμενη αγωνιστική
Κοκκινόχωμα-Ποσειδών Καβάλας, Αμυγδαλεώνας-Π.Α.Ο.Καβάλας
6ος όμιλος
Παλαιοχώρι-Α.Ε.Καβάλας 1-3, Ακροβούνι-Νέα Πέραμος 2-2
Βαθμολογία
Α.Ε.Καβάλας 6, Νέα Πέραμος 4, Ακροβούνι 1, Παλαιοχώρι 0
Επόμενη αγωνιστική
Παλαιοχώρι-Ακροβούνι, Α.Ε.Καβάλας-Νέα Πέραμος
7ος όμιλος
Χελιδόνια-Παγγαίο 1-1, Πολύστυλο-Βύρων Καβάλας 2-1
Βαθμολογία
Χελιδόνια 4, Παγγαίο 4, Πολύστυλο 3, Βύρων Καβάλας 0
Επόμενη αγωνιστική
Πολύστυλο-Χελιδόνια, Βύρων Καβάλας-Παγγαίο
8ος όμιλος
Αμισιανά-Αντιφίλιπποι 1-1, Φίλιπποι-Ζυγός 0-3
Βαθμολογία
Ζυγός 6, Αντιφίλιπποι 4, Αμισιανά 1, Φίλιπποι 0
Επόμενη αγωνιστική
Φίλιπποι-Αμισιανά, Ζυγός-Αντιφίλιπποι
9ος όμιλος
Πλατανότοπος-Αετός Ορφανού 1-5, Ορφάνι-Μεσορόπη 2-2
Βαθμολογία
Αετός Ορφανού 6, Ορφάνι 4, Μεσορόπη 0, Πλατανότοπος 0
Επόμενη αγωνιστική
Ορφάνι-Αετός Ορφανού, Μεσορόπη-Πλατανότοπος
10ος όμιλος
Καβάλα 2004-Γραβούνα 2-2, Χαλκερό-Πέρνη 0-2
Βαθμολογία
Πέρνη 6, Γραβούνα 4, Καβάλα 2004 1, Χαλκερό 0
Επόμενη αγωνιστική
Πέρνη-Γραβούνα, Χαλκερό-Καβάλα 2004
11ο όμιλος
Παράδεισος-Κεραμωτή 1-2, Γέροντας-Νέα Καρυά 1-1
Βαθμολογία
Κεραμωτή 6, Παράδεισος 3, Νέα Καρυά 1, Γέροντας 1
Επόμενη αγωνιστική
Γέροντας-Παράδεισος, Νέα Καρυά-Κεραμωτή
12ος όμιλος
Άγιος Ανδρέας-Ελαιοχώρι 1-6, Μυρτόφυτο-Ελευθερές 3-4
Βαθμολογία
Ελαιοχώρι 6, Ελευθερές 6, Μυρτόφυτο 0, Άγιος Ανδρέας 0
Επόμενη αγωνιστική
Άγιος Ανδρέας-Μυρτόφυτο, Ελαιοχώρι-Ελευθερές
13ος όμιλος
Ολυμπιακός Καβάλας-Χρυσοχώρι 1-5, Νέα Καρβάλη-Ποντολίβαδο 5-3
Βαθμολογία
Χρυσοχώρι 6, Νέα Καρβάλη 3, Ποντολίβαδο 3, Ολυμπιακός Καβάλας 0
Επόμενη αγωνιστική
Ποντολίβαδο-Χρυσοχώρι, Νέα Καρβάλη-Ολυμπιακός Καβάλας

Κωνσταντίνος Κοϊβέρογλου
Πηγη http://www.k-tipos.gr/ktipos/detail.php?ID=24327

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top