Home » 3η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ 6-3 ΑΠΟΤΕΛΕΣΜΑΤΑ-ΒΑΘΜΟΛΟΓΙΑ
aris zygoy 2014 ARIS AKROBOYNI

Το Σαββάτο 4μμ στο γήπεδο μας έγινε ο αγώνας Άρης Ζυγού-Ατρόμητος Ακροβουνίου.
Η ομάδα μας από τα πρώτα λεπτά πατούσε καλύτερα από τους αντιπάλους  στο γήπεδο, έδειξε ότι θέλει την πρώτη νίκη αφού πολύ γρήγορα μόλις στο 7ο λεπτό ο Πυργιλής σκόραρε 1-0.
Ο ίδιος παίχτης ξανασκόραρε στο 11ο λεπτό και στο 14 ο Μπόνος έβαλε το 3ο γκολ για την ομάδα μας.
Όλα έδειχναν ότι τελείωσε το ματς αλλά στο 18ο  ο Ατρόμητος μείωσε σε 3-1 και στο 25ο λεπτό σε 3-2.
 Η αμηχανία παιχτών και φιλάθλων κράτησε λίγα λεπτά,στο 35ο η ομάδα μας ξανασκόραρε, αυτήν τη φορά με τον Κιουστζιάδη(4-2) και πέντε λεπτά αργότερα στο 40ο ο Πυργυλής ξαναχτύπησε (5-2) με το αυτό το σκορ έληξε και το πρώτο ημίχρονο

Με την έναρξη του δευτέρου ημιχρόνου και για την ακρίβεια 9 λεπτά μετά,στο 54ο ο Μπόνος διαμόρφωσε το σκορ σε 6-2 και στο 77ο μετά από λάθος του τερματοφύλακα μας, πήρε την μπάλα ο έμπειρος Παλούσης και σκόραρε το τελευταίο γκολ της ημέρας(6-3).
Οι θεατές έμειναν ευχαριστημένοι από το θέαμα που παρακολούθησαν αφού απόλαυσαν 9 γκολ,εμείς κρατάμε και διορθώνουμε τα εύκολα αμυντικά λάθη.
Βλέπουμε ότι το κέντρο μας πλέον λειτουργεί και η ομάδα είναι σε καλή φόρμα από φυσική κατάσταση,η παρουσία του Αντωνίου την μισή ώρα που έπαιξε ήταν παραπάνω από ικανοποιητική και θα μας βοηθήσει τις επόμενες αγωνιστικές με την εμπειρία του.
Άρης Ζυγού: Μπά’ι’ος Δ.- Τσαχπίνης Π.-Μπεγλίδης Γ.-Δημητριάδης Κ.(Γκιώνι Α.)-Μελισσόπουλος Α.-Αθανασιάδης Π.-Αθανασιάδης Δ.-Ιακωβίδης Α-Πυργιλής Α.-Μπόνος Π.(Αντωνίου)-Κιουρζιάδης Κ.(Γκέκα Α.).

Το επόμενο ματς είναι Σάββατο 25-10 2014 εκτός έδρας ,ΠΑΟΚ ΑΓ.ΑΝΔΡΕΑ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ στης 4 μμ.