Ειδήσεις

Με τα παιχνίδια της 3ης αγωνιστικής ολοκληρώθηκε το περασμένο Σαββατοκύριακο η πρώτη φάση του κυπέλλου της Ένωσης Ποδοσφαιρικών Σωματείων Καβάλας. Το «εισιτήριο» της συμμετοχής στη δεύτερη φάση κέρδισαν οι παρακάτω 28 ομάδες: Λιμενάρια, Θεολόγος, Πέρνη, Ζυγός, Παγγαίο, Ελευθερές, Νέα Πέραμος, Πολύστυλο, Γραβούνα, Βύρων Καβάλας, Ακροπόταμος, Αετός Ορφανού, Κοκκινόχωμα, Φίλιπποι, Νέα Καρβάλη, Αμυγδαλεώνας, Κεραμωτή, Θεαγένης Θάσου, Πηγές, Α.Ε.Καβάλας, Ηρακλής Καβάλας, Νέα Καρυά, Κεχρόκαμπος, Μυρμιδόνες, Γέροντας, Ακροβούνι, Αντιφίλιπποι και Π.Α.Ο.Καβάλας. Στην κλήρωση θα συμμετέχουν, ακόμα, οι ομάδες του Κεραυνού Κρηνίδων, της Α.Ε.Πιερέων, του Ορφέα Ελευθερούπολης και του Νέστου Χρυσούπολης. Αναλυτικά τα αποτελέσματα της 3ης αγωνιστικής και οι τελικές βαθμολογίες των ομίλων έχουν ως εξής:

1ος όμιλος
3η αγωνιστική
Δόξα Θεολόγου- Αίας Παναγίας 4-1
Άρης Πρίνου- Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-5

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Αναγέννηση Λιμεναρίων (7-2) 7
  2. Δόξα Θεολόγου (10-3) 6
  3. Άρης Πρίνου (5-11) 3
  4. Αίας Παναγίας (2-8) 1

2ος όμιλος
3η αγωνιστική
Ποντιακός Ποντολιβάδου- Άρης Ζυγού 2-5
Μαίανδρος Γέροντα- Κεραυνός Πέρνης 0-2

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Κεραυνός Πέρνης (5-1) 7
  2. Άρης Ζυγού (6-3) 5
  3. Μαίανδρος Γέροντα (6-6) 4
  4. Ποντιακός Ποντολιβάδου (6-13) 0

3ος όμιλος
3η αγωνιστική
Ατρόμητος Ακροβουνίου- Κεραυνός Ελευθερών 2-4
ΠΑΟΚ Αγ. Ανδρέα- ΑΣ Παγγαίο 1-4

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. ΑΣ Παγγαίο (12-5) 9
  2. Κεραυνός Ελευθερών (10-7) 6
  3. Ατρόμητος Ακροβουνίου (7-8) 3
  4. ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα (2-11) 0

4ος όμιλος
3η αγωνιστική
ΜΑ Μεσορόπης – Ασπίδα Πολυστύλου 1-3
Δόξα Λυδίας- Βρασίδας 1-4

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Βρασίδας Ν. Περάμου (12-2) 9
  2. Ασπίδα Πολυστύλου (7-4) 6
  3. Δόξα Λυδίας (6-8) 3
  4. ΜΑ Μεσορόπης (2-13) 0

5ος όμιλος
3η αγωνιστική
Βύρων- Πανιώνιος Ξεριά 3-2
Αετός Ερατεινού- Θράκη Γραβούνα 0-3 α.α.

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Θράκη Γραβούνα (10-2) 7
  2. Βύρων Καβάλας (8-4) 7
  3. Πανιώνιος Ξεριά (5-8) 3
  4. Αετός Ερατεινού —

6ος όμιλος
3η αγωνιστική
ΜΑ Αντιφιλίππων- Αετός Ορφανού 0-1
Μακεδονικός Αμισιανών- Άρης Ακροποτάμου 1-2

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Άρης Ακροποτάμου (7-2) 9
  2. Αετός Ορφανού (7-4) 6
  3. ΜΑ Αντιφιλίππων (2-3) 3
  4. Μακεδονικός Αμισιανών (2-9) 0

7ος όμιλος
3η αγωνιστική
ΜΑ Φιλίππων- ΑΟ Ελαιοχωρίου 4-1
Φρίξος Πλατανοτόπου- Βυζάντιο 0-8

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Βυζάντιο Κοκκινοχώματος (13-2) 9
  2. ΜΑ Φιλίππων (7-4) 6
  3. ΑΟ Ελαιοχωρίου (6-9) 3
  4. Φρίξος Πλατανοτόπου (3-6) 0

8ος όμιλος
3η αγωνιστική
ΠΑΟΚ- Ναζιανζός 2-2
Φίλιπποι Παληού- Δόξα Αμυγδαλεώνα 0-0

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Ναζιανζός Ν. Καρβάλης (9-4) 7
  2. Δόξα Αμυγδαλεώνα (3-3) 4
  3. ΠΑΟΚ (10-4) 4
  4. Φίλιπποι Παληού (1-12) 1

9ος όμιλος
3η αγωνιστική
Nascon S.A. Κεραμωτής -Θεαγένης 2-0
Ρεπό: Ατρόμητος Χαλκερού

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Nascon S.A. Κεραμωτής (6-1) 6
  2. Θεαγένης (5-2) 3
  3. Ατρόμητος Χαλκερού (1-9) 0

10ος όμιλος
3η αγωνιστική
Άρης Πηγών- ΑΕ Καβάλας 5-2
Ρεπό: Παράδεισος

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Άρης Πηγών (6-3) 4
  2. ΑΕ Καβάλας (3-5) 3
  3. Παράδεισος (1-2) 1

11ος όμιλος
3η αγωνιστική
Ολυμπιακός Καβάλας- Εθνικός Ν. Καρυάς 0-1
Απόλλων Χρυσοχωρίου -Ηρακλής Καβάλας 0-1

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Ηρακλής Καβάλας (6-2) 7
  2. Εθνικός Ν. Καρυάς (7-7) 6
  3. Ολυμπιακός Καβάλας (0-1) 2
  4. Απόλλων Χρυσοχωρίου (2-5) 1

12ος όμιλος
3η αγωνιστική
Ποσειδών – Άρης Κεχροκάμπου 1-0
Ρεπό: Μυρμιδόνες

Βαθμολογία (3η αγωνιστική)

  1. Άρης Κεχροκάμπου (2-2) 3
  2. Μυρμιδόνες Καβάλας (2-2) 3
  3. Ποσειδών (1-1) 3 Πηγη www.agios-andreas.gr και www.k-typos.gr

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top