30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 1-4

Home » 30η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΒΥΡΩΝ ΚΑΒΑΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 1-4

O Άρης Ζυγού κατέβηκε με την εξής 18αδα Καζανίδης,Λουκιδης, Μποζούρης, Μπάτζιος, Δημητριάδης, Αβραμίδης, Νάκος,Μακατασιδης,Σπυριαδης,Σωτηριαδης, Ιακωβίδης, Τσολακίδης, Σακόπουλος, Τσαχπίνης Οζγουρίδης, Πυργιλής, Παπαδόπουλος.

Ο Άρης ξεκίνησε γεια άλλη μια φορά χωρίς να πιστεύει στις δύναμης του με αντίπαλο των ουραγό Βύρων καβάλας .

Της πρώτες ευκαιρίες στον αγώνα της έκανε ο Άρης στο 3ο και στο 6ο λεπτό με τον Αβραμίδη αλλά το γκολ ο Βύρων στο 20ο το 1-0 ο Άρης αντέδρασε και μετά από κόρνερ του Σακοπουλου ο Μπατζιος το 1-1 με αυτό το σκορ έλιξε και το πρώτο ημίχρονο.

Όπως στο πρώτο έτσι και στο δεύτερο ημίχρονο ο Αβραμίδης είχε χαμένες ευκαιρίες περισσότερο από το άγχος στο να βγει πρώτος σκόρερ στην Α1 Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ.

Στο δεύτερο ημίχρονο μπαινει μέσα ο Σπυριαδης (Νακος) και στο 60ο λεπτό μετά από κόρνερ που εκτελεί ο ίδιος ο Μακατασιδης με κεφαλιά κάνει το 1-2 για τον Άρη.

Από εκεί και πέρα ήταν μονόλογος για τον Άρη και συγκεκριμένα του Αβραμίδη που τα δυο συνεχόμενα γκολ στο 70ο και στο 85ο διαμόρφωσε το τελικό 1-4 και αναδείχτηκε πρώτος σκόρερ τις κατηγορίας με 27 γκολ.

Αξίζει να δώσουμε συγχαρητήρια στην ομάδα του Βύρωνα Καβάλας που πάλεψε να μείνει στην κατηγορία με αυτήν την νεανική ομάδα που αν μη τι άλλο έχει παρά πολύ μέλλον.

Φυσικά και στην δικια μας την ομάδα που του χρόνου οι δική μας ( πιτσιρικάδες ) θα πρέπει να πάρουν στους ώμους τους τον Άρη και να τον ανεβάσουν εκεί που του αξίζει να βρίσκεται βαθμολογικά.

Το παιχνίδι έγινε στο γήπεδο του Άρη αν και τυπικά γηπεδούχος ήταν ο Βύρων Καβάλας .