4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΟ- ΑΡΗΣ 0-1

Home » 4η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΒΥΖΑΝΤΙΟ- ΑΡΗΣ 0-1

Μετά την διακοπή του πρωταθλήματος λόγων εκλογών οι ομάδες επέστρεψαν στις αγωνιστικές τους υποχρεώσεις. Ο ΑΡΗΣ είχε μια δύσκολη αποστολή απέναντι στο ΒΥΖΑΝΤΙΟ που προερχόταν από εκτός έδρας νίκη με την ΑΕΚ ενώ ο ΑΡΗΣ είχε χάσει στη έδρα του με 2-1 από τον ΑΕΤΟ ΌΡΦΑΝΟΥ.

Η σύνθεση του ΑΡΗ:

ΣΥΧΛΙΔΗΣ, ΣΩΤΗΡΙΑΔΗΣ, ΔΟΜΟΥΤΖΟΓΛΟΥ, ΜΠΑΤΖΙΟΣ, ΜΠΟΖΟΥΡΙ, ΔΗΜΗΤΡΙΑΔΗΣ, ΤΣΟΛΑΚΙΔΗΣ, ΙΑΚΩΒΙΔΗΣ, ΠΥΡΓΙΛΗΣ, ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ, ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ.

Το ΒΥΖΑΝΤΙΟ από την αρχή πήρε τον έλεγχο του κέντρου και “πατούσε ” καλύτερα στο γήπεδο. Η πρώτη καλή φάση ήταν όμως για τον ΑΡΗ όταν το φάουλ του ΤΣΟΛΑΚΙΔΗ από πλεονεκτική θέση και αφού βρήκε και στο τοίχος εξουδετέρωσε ο τερματοφύλακας.

Στο 20΄ο ΑΡΗΣ διαμαρτύρεται για τον μη καταλογισμό του πέναλτυ όταν ο ΣΑΚΚΟΠΟΥΛΟΣ μαρκάρεται από πίσω.

Μέχρι το τέλος του ημιχρόνου το ΒΥΖΑΝΤΙΟ δεν μπορεί εκμεταλλευτεί τις ευκαιρίες που δημιουργεί. Ίδια εικόνα και στο δεύτερο ημίχρονο το ΒΥΖΑΝΤΙΟ τον έλεγχο του παιχνιδιού και ο ΑΡΗΣ να μην μπορεί να κρατήσει την μπάλα στην κατοχή του.

Η καλή αμυντική λειτουργία της ομάδας βοήθησε έτσι ώστε να μην κυνδυνέψει η εστία του Σιχλίδη.

Όλα έδειχναν ότι το 0-0 θα ήταν το τελικό αποτέλεσμα, αλλά στο τελευταίο λεπτό της κανονικής διάρκειας ο ΑΒΡΑΜΙΔΗΣ με μία κούρσα από το κέντρο και με την πίεση 2 αντιπάλων καταφέρνει να φτάσει στην αντίπαλη περιοχή, να σουτάρει και να κάνει το 0-1.

Στα 3 λεπτά των καθυστερήσεων το ΒΥΖΑΝΤΙΟ προσπάθησε να κάνει κάτι, αλλά τότε ένας ανεγκέφαλος οπαδός του Κοκκινοχώματος μπήκε στον αγωνιστικό χώρο και επιτέθηκε σε ποδοσφαιριστή της ομάδας του!!!!

Η λήξη του παιχνιδιού βρήκε τον ΑΡΗ να παίρνει μια πολύτιμη νίκη μέσα σε μια δύσκολη έδρα, και το ΒΥΖΑΝΤΙΟ έκτος από την ήττα που έκανε να έχει να αντιμετωπίσει και εσωτερικά προβλήματα.