7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-Α.Σ ΠΑΓΓΑΙΟΥ 2-1

Home » 7η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Α1 Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-Α.Σ ΠΑΓΓΑΙΟΥ 2-1

Άρης Zυγου-Α.Σ.Παγγαιου 2-1

Γήπεδο Ζυγού Καβάλας Σάββατο 4μμ 23-10-2010.

Το Παγγαίο μπήκε πάρα πολύ γερά στο παιχνίδι και οι προσπάθειες τους καρποφόρησαν με το πέναλτι που κέρδισαν,αλλά ο τερματοφύλακας του Άρη Γούλας με την πάρα πολύ καλή απόκρουση δεν άφησε τους φιλοξενούμενους να προηγηθούν. Οι του Άρη άρχισαν να πατανε καλά στο γήπεδο χάνοντας δυο καλές ευκαιρίες στο τέλος του πρώτου ημιχρόνου,η μια με δοκάρι,και η άλλη με απόκρουση του τερματοφύλακα του Παγγαίου Κουνατιδη έτσι με το 0-0 τελείωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο δεύτερο μέρος λίγα λεπτά αφού άρχισε το ματς το Παγγαίο προηγήθηκε 0-1,μετά το γκολ ο Άρης σαφώς πολύ καλύτερος μετά τις πολύ καλές αλλαγές προπονητή μας Θεόδωρου Τσανινου ,ισορρόπησε το παιχνίδι και σε μια επίθεση του κέρδισε καθαρό πέναλτι μετά από χέρι αντιπάλου το εκτέλεσε ο Τσολακιδης και ισοφάρισε 1-1 στα μέσα του δευτέρου ημιχρόνου.

Το παιχνίδι μοιρασμένο μετά την ισοφάριση από τον Άρη,όλα έδειχναν ότι θα τελειώση με ισοπαλία αλλά στο 83ο λεπτό μετά από επίθεση και σέντρα σουτ του Αδαμιδη στην περιοχή(περίμενε ο Αβραμίδης να σκοράρει)αλλά η μπάλα χτυπά σε αντίπαλο στην προσπάθεια του να αποκρούσει και καρφώνεται στα δίχτυα του Κουνατιδη 2-1 και 3 βαθμοί γεια την ομάδα μας.

Ιδιαίτερη αναφορά πρέπει να κάνουμε στην απόδοση του τερματοφύλακα μας Γούλα Σκαμνου και Αβραμιδη αλλά και στον τερματοφύλακα του Παγγαίου Κουνατιδη.