junior aetosorfanou aris zygoy

Ο Αετός Ορφανού από την αρχή του παιχνιδιού έδειξε το ότι είναι στην κορυφή της βαθμολογίας στον όμιλο μας δεν είναι απλά από τύχη αλλά από πάρα πολύ καλή δουλειά διοίκησης προπονητή και παιχτών.
Από το πρώτο ημίχρονο με το 2-0 που χάναμε είχε σχεδόν κριθεί το ματς με βάση την απόδοση των δυο ομάδων στον αγωνιστικό χώρο.
Τελικά το παιχνίδι έληξε 5-1 με τον Άρη στο δεύτερο ημίχρονο να πετυχαινει το γκολ της ‘’τιμής’’  με πέναλτι που το εκτέλεσε ο Χ. Μαρκόπουλος.
Την ήτα  αυτή πρέπει να την ξεχάσουν οι παίχτες μας και να κοιτάξουν  το επόμενο ματς (13η αγωνιστική 5/1/13) που είναι στην έδρα μας με τον Ολυμπιακό Καβάλας.
Εμείς τους ευχόμαστε καλές γιορτές και το 2013 να μην έχουν τραυματισμούς και μια καλή παρουσία στον όμιλο μας.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης(Κιουρτζιαδης),Κουλιχιαρι,Μακαδασίδης,Μποζούρη(Τεμιρογλου),Σκαμνός,Αβραμίδης,Nακος,Ιακωβιδης,Δημητριάδης, Μαρκόπουλος
Ρεπορτάζ T.M
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ    

14η αγωνιστική

ΑΕ Καβάλας-Κεραμωτή 0-0

Δόξα Θεολόγου-Βύρων Καβάλας 3-0

Θράκη Γραβούνα-Κεραυνός Κρηνίδων Δ.Δ.

Μ.Α. Αντιφιλίππων-ΑΕ Πιερέων 2004 2-4

Βρασίδας Ν. Περάμου-Νέστος Χρυσούπολης 0-3

Βαθμολογία (14η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 25-11 28

Δόξα Θεολόγου 21-17 22

Βύρων Καβάλας 16-15 22

ΑΕ Καβάλας 14-5 22

Κεραυνός Κρηνίδων 20-19 20

Βρασίδας Ν. Περάμου 21-17 20

ΑΕ Πιερέων 2004 17-23 17

Κεραμωτή 11-16 15

Μ.Α. Αντιφιλίππων 16-27 13

Θράκη Γραβούνα 14-25 9

**Αγώνα λιγότερο έχουν Θράκη Γραβούνα και Κεραυνός Κρηνίδων (29/12).

Επόμενη αγωνιστική (15η,5/1/13)

Βύρων Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου

Δόξα Θεολόγου-Μ.Α. Αντιφιλίππων

Νέστος Χρυσούπολης-Θράκη Γραβούνα

ΑΕ Πιερέων 2004-ΑΕ Καβάλας

Κεραμωτή-Κεραυνός Κρηνίδων

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

13η αγωνιστική

Χελιδόνια-Μυρμιδόνες 2-1

Θεαγένης-Αίας Παναγίας 1-1

Ατρόμητος Χαλκερού-Κεραυνός Πέρνης 0-6

Άρης Πρίνου-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 1-1

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Αναγέννηση Λιμεναρίων 1-2

Βαθμολογία (13η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 62-9 39

Αναγέννηση Λιμεναρίων 21-17 23

Θεαγένης 26-19 23

Απόλλων Χρυσοχωρίου 18-20 23

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 24-17 21

Χελιδόνια 19-35 16

Αίας Παναγίας 19-26 12

Άρης Πρίνου 17-25 11

Μυρμιδόνες 11-29 7

Ατρόμητος Χαλκερού 14-34 7

Επόμενη αγωνιστική (14η, 12-13/1/13)

Ατρόμητος Χαλκερού-Άρης Πρίνου 

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Μυρμιδόνες 

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Θεαγένης 

Κεραυνός Πέρνης-Χελιδόνια 

Αίας Παναγίας-Απόλλων Χρυσοχωρίου 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

12η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 1-4 

ΑΣ Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών 1-1 

Αετός Ορφανού-Άρης Ζυγού 5-1 

Ηρακλής Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 1-1 

Δόξα Λυδίας-Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-1 

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού 35-12 31

Ηρακλής Καβάλας 36-12 28

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 23-16 24

Κεραυνός Ελευθερών 24-17 20

Δόξα Λυδίας 19-16 16

ΑΣ Παγγαίο 29-33 14

Άρης Ζυγού 18-27 14

Ασπίδα Πολυστύλου 24-32 11

Ολυμπιακός Καβάλας 15-35 9

Ατρόμητος Ακροβουνίου 15-38 4

Επόμενη αγωνιστική (13η, 5/1/13)

Ατρόμητος Ακροβουνίου-Αετός Ορφανού 

Ασπίδα Πολυστύλου-ΑΣ Παγγαίο 

Άρης Ζυγού-Ολυμπιακός Καβάλας 

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Κεραυνός Ελευθερών 

Δόξα Λυδίας-Ηρακλής Καβάλας 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

12η αγωνιστική

Άρης Κεχροκάμπου-Εθνικός Ν. Καρυάς 4-3

ΑΟ Ποταμιάς-Κεραυνός Καλλιράχης 1-0

Φίλιπποι Καβάλας-ΠΑΟ Καβάλας 0-3 α.α. 

Μαίανδρος Γέροντα-Ποντιακός Ποντολιβάδου 3-1

Φάρος Μαριών-Ποσειδών Καβάλας 0-1

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 38-15 29

Άρης Κεχροκάμπου 42-23 28

Μαίανδρος Γέροντα 29-17 26

ΠΑΟ Καβάλας  26-11 24

Ποσειδών Καβάλας 33-22 21

ΑΟ Ποταμιάς 20-24 16

Φίλιπποι Καβάλας 15-27 9

Φάρος Μαριών 8-25 8

Κεραυνός Καλλιράχης 10-30 5

Ποντιακός Ποντολιβάδου 18-45 4

**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει το Παληό.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 12-13/1/13) 

Άρης Κεχροκάμπου-Εθνικός Ν. Καρυάς

ΑΟ Ποταμιάς-Κεραυνός Καλλιράχης

Φίλιπποι Καβάλας-ΠΑΟ Καβάλας

Μαίανδρος Γέροντα-Ποντιακός Ποντολιβάδου

Φάρος Μαριών-Ποσειδών Καβάλας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

12η αγωνιστική

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-3

Μ.Α. Φιλίππων-Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-0

Καβάλα 2004 -Μ.Α. Μεσορόπης 0-4

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μακεδονικός Αμισιανών 1-1

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-1

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Μακεδονικός Αμισιανών 30-13 25

Δόξα Αμυγδαλεώνα 29-16 24 Ν.Μ.Α.

Ορφανίου 31-19 23

Ένωση Παγ. Δρυάδας 32-20 23

Μ.Α. Φιλίππων 30-27 20

ΑΟ Ελαιοχωρίου 19-23 14

Μ.Α. Μεσορόπης 20-20 14

Καβάλα 2004  23-31 13

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 19-35 7

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 12-41 2

**Αγώνα λιγότερο έχουν Μακεδονικός Αμισιανών και Μεσορόπη.

Επόμενη αγωνιστική (13η, 12-13/1/13)

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Καβάλα 2004  

Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Φιλίππων 

Μ.Α. Μεσορόπης-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Ένωση Παγ. Δρυάδας 

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

11η αγωνιστική

Φρίξος Ελευθερούπολης-Πανιώνιος Ξεριά  2-6  

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ατρόμητος Λεκάνης 0-2 (διακ. 69’)

Ελπίδα Κρυονερίου-Λύκοι 0-1

Αετός Ερατεινού-Άρης Πηγών 0-2

Παράδεισος-Αστέρας Φωλιάς 3-0α.α.

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 36-10 30

Παράδεισος 26-11 28

Πανιώνιος Ξεριά 40-14 24

Φρίξος Πλατανοτόπου 23-16 19

Ατρόμητος Λεκάνης 20-8 17

Λύκοι 8-27 10

Αετός Ερατεινού 20-32 9

Φρίξος Ελευθερούπολης 15-35 8

Ελπίδα Κρυονερίου(*) 14-29 3

Αστέρας Φωλιάς (**) 7-27 -9

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Δύο μηδενισμούς και –17 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. **Σε εκκρεμότητα είναι το παιχνίδι Φρίξος –Λεκάνη.

Επόμενη αγωνιστική (12η, 5/01/13)

Φρίξος Ελευθερούπολης-Φρίξος Πλατανοτόπου

Ατρόμητος Λεκάνης-Παράδεισος

Πανιώνιος Ξεριά-Αετός Ερατεινού

Αστέρας Φωλιάς-Ελπίδα Κρυονερίου

Άρης Πηγών-Λύκοι

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top