junior aris zugou aris doksa

• Το παιχνίδι ξεκίνησε με τις δυο ομάδες να ψάχνουν την ευκαιρία για γκολ αλλά χωρίς να έχει  την μεγάλη ευκαιρία καμία από τις δυο ομαδες,μέχρι που ένα λάθος στην άμυνα μας να το αξιοποιήσουν η της Δοξας και να προηγηθούν με 0-1 .
• Από εκείνο το λεπτό του παιχνιδιού ο Άρης πάτησε μπάλα,άρχισε να ανεβαίνει μέσα στο γήπεδο,με αποτέλεσμα να κάνει πολλές καλές ευκαιρίες και μια από αυτές να γίνει και γκολ από τον Αβραμίδη  1-1  με αυτό το σκορ έληξε και το πρώτο ημίχρονο.
• Στο δεύτερο ημίχρονο η ομάδα μας μπήκε πιο δυνατά από την Δόξα και παίζοντας την μπάλα χαμηλα και  πάνω από το κέντρο,κατάφερε να κλείσει στα καρέ τους αντιπάλους και να εκμεταλλευτή την υπεροχή της,μετά από κεφαλιά πάσα του Ιακωβιδη ο Δημητριάδης μέσα από την μικρή περιοχή να σκοράρει για την ομάδα μας και να διαμορφώσει το σκορ σε 2-1.
• Μέχρι το τέλος του παιχνιδιού ο Άρης είχε την υπεροχή και τις ευκαιρίες να βάλει ένα ακόμα γκολ αλλά δεν τα κατάφερε έτσι το 2-1 ήταν και το τελικό αποτέλεσμα στο παιχνίδι.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,(Τσάνηνος),Χειμωνας,Αβραμίδης(Nακος),Ιακωβιδης,Πυργιλής,Δημητριάδης, Μαρκόπουλος(κασμολαρι)
Ρεπορτάζ T.M
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ    

12η αγωνιστική

Μ.Α. Αντιφιλίππων-Κεραμωτή 2-1

Βρασίδας Ν. Περάμου-Θράκη Γραβούνα 5-1

Βύρων Καβάλας-ΑΕ Καβάλας 0-0

Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων 0-1

Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Πιερέων 2004 3-0     

Βαθμολογία (12η αγωνιστική)

Νέστος Χρυσούπολης 21-10 24

ΑΕ Καβάλας 13-4 20

Βρασίδας Ν. Περάμου 21-13 20

Βύρων Καβάλας 14-11 19

Δόξα Θεολόγου 17-16 18 Κεραυνός Κρηνίδων 19-19 17

ΑΕ Πιερέων 2004 12-19 14

Κεραμωτή 10-13 14

Μ.Α. Αντιφιλίππων 13-22 12

Θράκη Γραβούνα 11-24 6

Επόμενη αγωνιστική (13η, 15-16/12)

ΑΕ Πιερέων 2004-Βύρων Καβάλας 

Κεραυνός Κρηνίδων-Βρασίδας Ν. Περάμου 

ΑΕ Καβάλας-Μ.Α. Αντιφιλίππων 

Κεραμωτή-Θράκη Γραβούνα 

Νέστος Χρυσούπολης-Δόξα Θεολόγου 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

11η αγωνιστική

Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες 5-1

Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας  2-1

Θεαγένης-Χελιδόνια 6-1 

Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου 1-2

Ναζιανζός -Αναγέννηση Λιμεναρίων 3-0   

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)

Κεραυνός Πέρνης 50-7 33

Θεαγένης 24-16 22

Απόλλων Χρυσοχωρίου 16-17 22

Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 21-14 19

Αναγέννηση Λιμεναρίων 17-15 17

Χελιδόνια 16-33 12

Άρης Πρίνου 14-18 10

Αίας Παναγίας 16-23 10

Ατρόμητος Χαλκερού 14-27 7

Μυρμιδόνες 9-27 4

Επόμενη αγωνιστική (12η, 15-16/12)

Κεραυνός Πέρνης-Άρης Πρίνου

Αίας Παναγίας-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης

Μυρμιδόνες-Ατρόμητος Χαλκερού

Αναγέννηση Λιμεναρίων-Θεαγένης

Απόλλων Χρυσοχωρίου-Χελιδόνια

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

11η αγωνιστική

Ολυμπιακός Καβάλας-Αετός Ορφανού 2-5 

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-ΑΣ Παγγαίο 3-2 

Ασπίδα Πολυστύλου-Ατρόμητος Ακροβουνίου 6-1 

Άρης Ζυγού -Δόξα Λυδίας 2-1 

Κεραυνός Ελευθερών-Ηρακλής Καβάλας 3-4 

Βαθμολογία (11η αγωνιστική)

Αετός Ορφανού 30-11 28

Ηρακλής Καβάλας 35-11 27

Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 19-15 21

Κεραυνός Ελευθερών 23-16 19

Άρης Ζυγού 17-22 14

Δόξα Λυδίας 16-15 13

ΑΣ Παγγαίο 28-32 13

Ασπίδα Πολυστύλου 23-31 10

Ολυμπιακός Καβάλας 14-31 9

Ατρόμητος Ακροβουνίου 14-35 4

Επόμενη αγωνιστική (12η, 22-23/12)

Ολυμπιακός Καβάλας-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 

ΑΣ Παγγαίο-Κεραυνός Ελευθερών 

Αετός Ορφανού-Άρης Ζυγού 

Ηρακλής Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 

Δόξα Λυδίας-Ατρόμητος Ακροβουνίου 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

Εξ αναβολής 7η αγωνιστική

Ποσειδών Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς 2-5   

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Εθνικός Ν. Καρυάς 33-10 26

Άρης Κεχροκάμπου 33-20 22

Μαίανδρος Γέροντα 26-16 22

ΠΑΟΚ  20-11 18

Ποσειδών Καβάλας 29-20 15

ΑΟ Ποταμιάς 18-22 13

Φίλιπποι Καβάλας 15-19 11

Φάρος Μαριών 8-21 8

Κεραυνός Καλλιράχης 10-29 4

Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-39 4

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12) 

Άρης Κεχροκάμπου-Φίλιπποι Καβάλας

Εθνικός Ν. Καρυάς-ΑΟ Ποταμιάς

Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδών Καβάλας

ΠΑΟΚ -Φάρος Μαριών

Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

10η αγωνιστική

Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα 1-2 

Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων 1-4

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 2-4 

ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 2-0 

Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης δ.δ.     

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Ν.Μ.Α. Ορφανίου 29-15 22

Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21

Ένωση Παγ. Δρυάδας 24-16 20

Δόξα Αμυγδαλεώνα 24-15 18

Μ.Α. Φιλίππων 27-25 17

ΑΟ Ελαιοχωρίου 18-16 14

Καβάλα 2004  22-26 12

Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8

ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα  17-33 4

Φίλιππος Χρυσοκάστρου 10-32 1

**Αγώνα λιγότερο έχουν Μακεδονικός Αμισιανών και Μεσορόπη.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)

Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Καβάλα 2004

Δόξα Αμυγδαλεώνα-Μ.Α. Φιλίππων

Μακεδονικός Αμισιανών-ΑΟ Ελαιοχωρίου

Μ.Α. Μεσορόπης-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα

Ένωση Παγ. Δρυάδας-Φίλιππος Χρυσοκάστρου

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

10η αγωνιστική

Πανιώνιος Ξεριά-Φρίξος Πλατανοτόπου 3-1 

Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Λεκάνης 0-2 

Άρης Πηγών-Φρίξος Ελευθερούπολης 8-1

Λύκοι – Παράδεισος 1-4 

Ελπίδα Κρυονερίου-Αετός Ερατεινού 2-3    

Βαθμολογία (10η αγωνιστική)

Άρης Πηγών 34-10 27

Παράδεισος 23-11 25

Πανιώνιος Ξεριά 34-12 21

Φρίξος Πλατανοτόπου 23-16 19

Ατρόμητος Λεκάνης 20-8 17

Αετός Ερατεινού 20-30 9

Φρίξος Ελευθερούπολης 13-29 8

Λύκοι 7-27 7

Αστέρας Φωλιάς (**) 7-24 6

Ελπίδα Κρυονερίου (*) 14-28 3

*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. **Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς.

Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)

Φρίξος Ελευθερούπολης-Πανιώνιος Ξεριά

Φρίξος Πλατανοτόπου-Ατρόμητος Λεκάνης

Ελπίδα Κρυονερίου-Λύκοι

Αετός Ερατεινού-Άρης Πηγών

Παράδεισος-Αστέρας Φωλιάς

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top