12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 4-9

Home » 12η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΤΡΟΜΗΤΟΣ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 4-9
aris zugou 2015 akrovoyni aris 2015

Τα γκολ ξεκίνησαν πάρα πολύ γρήγορα στο Ακροβούνι,μόλις στο 2ο λεπτό μετά από κατέβασμα της μπάλας από την αριστερή πτέρυγα από τον Μπεγλίδη,πάσα στον Αθανασιάδη,σέντρα πάσα στον Πυργιλή και γκολ μετά από πλασέ στην αντίθετη γωνία από την πορεία του 0-1.
Στο 14’ μετά από σέντρα του Πυργιλή,πλασέ κοντινό από τον  Κιουρτζιάδη και γκολ 0-2.
Στο 30’μετα από σεντρα του Ιακωβίδη,βρήκε την μπάλα με το κεφάλι ο Αντωνίου στο ύψος του πέναλτι και την κάρφωσε στα δίχτυα διαμορφώνοντας το σκορ σε 0-3.
Στο 34’ σέντρα από τον Αθανασιάδη Π,κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή από τον Πυργιλή και το 0-4 είναι γεγονός.
Στο 37’ κόρνερ από τον Πυργιλή,πλασέ από τον Δημητριάδη στην δεξιά πλευρά του τερματοφύλακα του Ακροβονίου 0-5.
Στο 43’ σέντρα αυτή την φορά από τους παίχτες του Ατρόμητου από την δεξιά πλευρά της επίθεσης,ολιγωρία από την άμυνα του Άρη,πλασέ κοντινό από τον Παλούση και γκολ 1-5.
Στις καθυστερήσεις του πρώτου ημιχρόνου πάλι από σέντρα του Αθανασιάδη του Παναγιώτη,βρήκε στο ύψος του πέναλτι τον Κιουρτζιάδη που σούταρε και διαμόρφωσε και το τελικό σκορ του πρώτου ημιχρόνου 1-6.
Στο δεύτερο ημίχρονο οι παίχτες του Άρη μπήκαν χαλαρά,αυτό τους στοίχισε το δεύτερο γκολ του Ακροβουνίου 2-6 από τον Παπαντωνίου στο 49ο λεπτό.
Στο 55’σεντρα πάλι από τον Αθανασιάδη βρήκε μόνο του τον Κιουρτζιάδη που με πλασέ έκανε το σκορ 2-7 για την ομάδα του Άρη Ζυγού.
Στο 59’ πάσα κεφαλιά από τον Κιουρτζιάδη στον Πυργιλή πλασέ από τον Άγγελο 2-8.
Στο 69’ γκολ από παίχτη του Ακροβουνίου αυτή την φορά και συγκεκριμένα από τον Λαφατζή,σύγχυση πάλι στην άμυνα,πλασέ κοντινό και 3-8.
Στο 78’ πήρε την μπάλα ο Αλιέν Γκέκα την έκοψε στο δεξί του πόδι,σουτ από την γραμμή της μεγάλης περιοχής και γκολ για την ομάδα του Άρη 3-9.
Στο 82’ το Ακροβούνι έβαλε το τελευταίο γκολ του παιχνιδιού διαμορφώνοντας και το τελικό 4-9,μετά από εκτέλεση φάουλ απευθείας η μπάλα στα δίχτυα του Οικονομόπουλου απο τον Παπαντωνίου.