ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ AEK KABAΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 1-1

Home » ΚΥΠΕΛΟ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ AEK KABAΛΑΣ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 1-1
aris zygoy 2014 aris aek beroylio

Την τετάρτη το απόγευμα 3μμ στο Βερούλιο έγινε το παιχνίδι για την πρώτη φάση των ημιτελικών του κυπέλου Ε.Π.Σ.Καβάλας,ΑΕΚ Καβάλας-Άρης Ζυγού.
Η ομάδα μας πήρε ένα πολύ θετικό αποτέλεσμα 1-1 που της δίνει ελπίδες για πρόκριση στον τελικό του κυπέλου που θα γίνει 25 Μαρτίου του 2015.
Να θυμίσουμε ότι η πρώτη ομάδα που είναι σίγουρα στον τελικό είναι ο Νέστος Χρυσουπόλεως, έπαιξε και τους δυο ημιτελικούς με τον Κεραυνό Πέρνης ,0-4 στον πρώτο ημιτελικό,και 1-0 στον δεύτερο.
Η ημερομηνία διεξαγωγής του δευτέρου ημιτελικού για την ομάδα μας δεν έχει οριστεί ακόμα από την Ε.Π.Σ,τις επόμενες μέρες περιμένουμε ανακοίνωση.

Να περάσουμε σε ορισμένες λεπτομέρειες για το ματς,ο Άρης μετά από ανατροπή του Άγγελου Πυργιλή κέρδισε πέναλτι το εκτέλεσε Ο Πέτρος Μπόνος και έκανε το 0-1 μόλις στο 17ο λεπτό.
Σε μια ανύποπτη φάση η ΑΕΚ ισοφάρισε στο 28ο λεπτό,μετά από σέντρα,μπέρδεμα μέσα στην άμυνα μας,και σκοράρισμα με κοντινό πλασέ 1-1.
Στο 65ο λεπτό είχαμε την αποβολή του Παναγιώτη Τσαχπίνη για χέρι,ηταν τελευταίος παίχτης, τα επόμενα λεπτά η πίεση της ΑΕΚ ήταν αναμενόμενη,αλλά ευτυχώς αντιμετωπίσιμη από την άμυνα μας.
Στις καθυστερήσεις του αγώνα,και συγκεκριμένα στο τελευταίο λεπτό ο Μάνταλος δεν δίστασε να δόση πέναλτι στην ΑΕΚ,ο τερματοφύλακας μας Δημήτρης Μπάιος το επέκρουσε,στα επόμενα δευτερόλεπτα ο διαιτητής σφύριξε την λήξη του ματς με τελικό σκορ 1-1.
Στην ουσία η μια αλλαγή που έκανε ο προπονητής μας αυτή του Ιακωβιδη δεν μας ωφέλησε,2 λεπτά μετά την είσοδο του στον αγωνιστικό χώρο έπαθε τράβηγμα και με μεγάλη προσπάθεια μπόρεσε να παίξει μέχρι το τέλος για να μην μείνουμε με 9 παίχτες.
Πολλά παράπονα και από τις δυο ομάδες για τον διαιτητή του αγώνα,πραγματικά έχασε αυτό που λέμε την ”μπάλα” παίζοντας κατά πολλούς ‘’έδρα’’.
Ένα μεγάλο μπράβο στους παίχτες μας που έπαιξαν παλληκαρήσια και πήραν το θετικό αποτέλεσμα.

Άρης Ζυγού: Μπά’ι’ος Δ.- Τσαχπίνης Π.-Οζγουρίδης Χ.(Μπεγλίδης Γ.)-Δημητριάδης Κ.-Αθανασιάδης Π.-Βαφάκης Λ(Αθανασιάδης Δ.)-Πυργιλής Α.(Iακωβίδης Α.)-Μπόνος Π.-Αντωνίου-Κιουρζιάδης Κ.-Γκέκα Α.