10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ 1-1

Home » 10η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΔΟΞΑ ΑΜΥΓΔΑΛΕΩΝΑ 1-1

?Κακό ματς διεξήχθει το Σάββατο 20-11-2010 στο Zυγός όπου αναδείχθηκαν ισόπαλοι 1-1- οι δύο ομάδες με το σκόρ να διαμορφώνεται στο πρωτο ημίχρονο.Το Zυγός προηγήθηκε στο 10′ με τον Πυργιλή εντός περιοχής να πλασσάρει και να σημειώνει το 1-0 μετά από εξαιρετική μπαλιά του Χούλιαρη.Η Δόξα ευτύχησε να ισοφαρίσει σε 5΄λεπτά μετά από σύγχυση στην περιοχή του Άρη και με ενα ασύλληπτο σουτ ο Τασιάδης της Δόξας ισοφάρησε σε 1-1.

Στο δεύτερο ημίχρονο καλύτερη η Δόξα στο μέχρι το 70΄ έχασε δύο πολύ καλές ευκαιρίες να προηγηθεί αλλά ο τερματοφύλακας του Ζυγού είπε όχι και κράτησε την ισοπαλία.

Μετά το 70′ λεπτό και μετά την αποβολή με 2η κίτρινη παίκτη της Δόξας ο Αρης ανέλαβε την πρωτοβουλία και έχασε εξίσου σημαντικές ευκαιρίες να προηγηθεί και αν ο Σκαμνός τη μία και ο Αβραμίδης την δεύτερη ήταν πιο προσεκτικοί θα μπορούσαν να είχαν δώσει τη νίκη στην ομάδα μας.

Ευχαριστημένοι από το αποτέλεσμα και οι δύο ομάδες σε γενικές γραμμές.