junior aris eleuthere

ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΚΕΡΑΥΝΟΣ ΕΛΕΥΘΕΡΩΝ

Ισορροπημένο το ματς στο στάδιο του Άρη Ζυγού με την ομάδα μας να έχει οριακή υπεροχή χάνοντας μια δυο καλές ευκαιρίες για γκολ το τέλος του πρώτου ημίχρονο βρήκε της δυο ομάδες ισόπαλες χωρίς τέρματα.

Με την αρχή του δευτέρου ημιχρόνου ο Κεραυνός χωρίς να έχει καμιά ευκαιρία στάθηκε τυχερός και έκανε το 0-1 οι παίχτες του Άρη όμως αντέδρασαν γρήγορα και ισοφάρισαν με τον Μαρκόπουλο με σουτ μέσα από την περιοχή.

Από εκείνο το σημείο και μετά είχαμε τον έλεγχο του παιχνιδιού η ανωτερότητα του Άρη στο παιχνίδι ήταν δεδομένη αλλά τις ευκαιρίες που είχε δεν τις μετέτρεψε σε γκολ και έτσι το ματς έληξε ισόπαλο 1-1.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,Κασμοραρι (Αβραμίδης),Ιακωβιδης,Αδαμίδης(Πυργιλής),Δημητριάδης, Μαρκόπουλος,Τσάνηνος.

Ρεπορτάζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
   
10η αγωνιστική
Βύρων Καβάλας- Κεραμωτή 2-0
Δόξα Θεολόγου- Βρασίδας Ν. Περάμου 2-1
Νέστος Χρυσούπολης -Μ.Α. Αντιφιλίππων 1-0
ΑΕ Πιερέων 2004 -Θράκη Γραβούνα 1-0
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Καβάλας 1-0
    
Βαθμολογία (10η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης 18-10 20
ΑΕ Καβάλας 13-4 18
Βύρων Καβάλας 12-8 18
Δόξα Θεολόγου 15-13 17
Βρασίδας Ν. Περάμου 15-12 14
Κεραυνός Κρηνίδων 18-18 14
Κεραμωτή 9-10 14
ΑΕ Πιερέων 2004 11-16 11
Μ.Α. Αντιφιλίππων 8-19 6
Θράκη Γραβούνα 8-17 5

Επόμενη αγωνιστική (11η, 1-2/12)
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βύρων Καβάλας
Κεραμωτή-Βρασίδας Ν. Περάμου
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Πιερέων 2004
ΑΕ Καβάλας -Νέστος Χρυσούπολης
Θράκη Γραβούνα-Δόξα Θεολόγου

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

9η αγωνιστική
Άρης Πρίνου -Αναγέννηση Λιμεναρίων 0-1
Αίας Παναγίας-Χελιδόνια 3-0
Κεραυνός Πέρνης-Θεαγένης 4-2
Ατρόμητος Χαλκερού-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 2-4
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Μυρμιδόνες 2-0
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 41-6 27
Απόλλων Χρυσοχωρίου 14-12 19
Θεαγένης 17-14 18
Αναγέννηση Λιμεναρίων 16-12 14
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 14-14 13
Χελιδόνια 15-23 12
Αίας Παναγίας 15-20 10
Ατρόμητος Χαλκερού 12-24 6
Άρης Πρίνου 9-17 4
Μυρμιδόνες 8-19 4

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12)
Μυρμιδόνες-Άρης Πρίνου 
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Αίας Παναγίας 
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης 
Χελιδόνια-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 
Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

9η αγωνιστική
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Ηρακλής Καβάλας 3-1
ΑΣ Παγγαίο-Ατρόμητος Ακροβουνίου 3-2
Άρης Ζυγού-Κεραυνός Ελευθερών 1-1
Ολυμπιακός Καβάλας-Ασπίδα Πολυστύλου 2-1
Δόξα Λυδίας-Αετός Ορφανού 0-2

Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Αετός Ορφανού 22-8 22
Ηρακλής Καβάλας 27-6 21
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 15-10 18
Κεραυνός Ελευθερών 18-11 16
ΑΣ Παγγαίο 24-25 13
Άρης Ζυγού 12-18 10
Δόξα Λυδίας 13-13 10
Ολυμπιακός Καβάλας 12-24 9
Ασπίδα Πολυστύλου 14-27 6
Ατρόμητος Ακροβουνίου 12-27 4

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12)
Αετός Ορφανού-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 
Ηρακλής Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο 
Δόξα Λυδίας-Ολυμπιακός Καβάλας 
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών 
Ασπίδα Πολυστύλου -Άρης Ζυγού 

B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

9η αγωνιστική 
Εθνικός Ν. Καρυάς-Μαίανδρος Γέροντα 1-1
ΑΟ Ποταμιάς-Ποσειδών Καβάλας 3-0
Άρης Κεχροκάμπου-Ποντιακός Ποντολιβάδου 6-1
ΠΑΟ Καβάλας -Κεραυνός Καλλιράχης 3-1
Φάρος Μαριών-Φίλιπποι Καβάλας 1-0
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Εθνικός Ν. Καρυάς 25-6 20
Άρης Κεχροκάμπου 30-19 19
Μαίανδρος Γέροντα 23-16 19
ΠΑΟΚ  16-11 15
ΑΟ Ποταμιάς 18-19 13
Ποσειδών Καβάλας 23-15 12
Φίλιπποι Καβάλας 13-16 11
Φάρος Μαριών 7-18 8
Κεραυνός Καλλιράχης 10-25 4
Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-35 4
**Αγώνα λιγότερο έχουν Ποσειδών και Εθνικός Ν. Καρυάς (9/12).

Επόμενη αγωνιστική (10η, 1-2/12) 
Φίλιπποι Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς
Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς
Φάρος Μαριών-Άρης Κεχροκάμπου
Ποσειδών Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟ Καβάλας

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

9η αγωνιστική   
Δόξα Αμυγδαλεώνα-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 6-1
Μ.Α. Φιλίππων-ΑΟ Ελαιοχωρίου 3-3
Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μακεδονικός Αμισιανών 2-4
Μ.Α. Μεσορόπης-Ένωση Παγ. Δρυάδας 0-0
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Καβάλα 2004 1-3
  
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 25-13 19
Ένωση Παγ. Δρυάδας 16-11 17
Δόξα Αμυγδαλεώνα 22-14 15
Μ.Α. Φιλίππων 23-24 14
Καβάλα 2004  18-16 12
ΑΟ Ελαιοχωρίου 16-16 11
Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 15-29 4
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 9-28 1
**Αγώνα λιγότερο έχουν Καβάλα 2004 και Ένωση Παγ. Δρυάδας (2/12)

Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα 
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων 
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου 
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας 
Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης 

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top