aris 2012-2013

Πρωτο επισημο παιχνιδι για το νεο προπονητη του Αρη,Λευτερη Τουρασανιδη.Το ματς ξεκινησε με ελαφρια υπεροχη της ομαδας μας,ομως οι γηπεδουχοι κερδισαν πεναλτι στο 26′ κανοντας το 1-0 για την ομαδα της Ασπιδας Πολυστυλου.Ο Αρης συνεχισε να εχει τον ελεγχο του παιχνιδιου,αλλα και παλι το Πολυστυλο κυριολεκτικα μολις στη δευτερη ευκαιρια με σουτ απο την μικρη περιοχη εκανε το 2-0 στο 41′.Με αυτο το σκορ εληξε και το πρωτο ημιχρονο.Ο Αρης μπηκε δυναμικα και παλι στον δευτερο ημιχρονο και αυτες οι προσπαθειες μεταφραστηκαν σε γκολ μετα απο πεναλτι που δοθηκε στον Πυργιλη μετα απο τραβηγμα του στην περιοχη στο 60′.Το πεναλτι εκτελεσε ευστοχα ο Μαρκοπουλος κανοντας το 2-1.Ο Αρης συνεχισε να πιεζει ψηλα στην αντιπαλη περιοχη και ετσι το Πολυστυλο δεν αργησε να κανει το λαθος στο 66′ μετα απο γυρισμα αμηντικου στον τερματοφυλακα,αυτογκολ και 2-2.Και οι δυο ομαδες εδειχναν να θελουν την νικη,με παρα πολλα αναβοτεβασματα της μπαλας,ποτε στη μια και ποτε στην αλλη περιοχη.Στο 79′ ομως και παλι σταθηκε τυχερη η Ασπιδα που μετα απο σουτ πηρε το ριμπαουτ δικος τους παιχτης και μεσα απο την περιοχη με πλασε εκανε το 3-2.Ο Αρης δεν το βαλε κατω.Με την παροτρυνση του προπονητη τους απο τον παγκο και με τις καταληλες αλλαγες ωστε να ξεκουρασει την ομαδα και να φρεσκαρει κεντρο και επιθεση στο 81′ μετα απο σεντρα του Χειμωνα διαμορφωσε το 3-3 ο Αβραμιδης με κεφαλια.Ολα εδειχναν να τελειωνει ισοπαλο το παιχνιδι,αλλα η ομαδα μας δεν το βαλε κατω.Στις καθυστερησεις του αγωνα και συγκεκριμενα στο 92′ μετα απο μεγαλη κουρσα του Ιακωβιδη που εβγαλε πασα στη μικρη περιοχη στο Τσανινο ο οποιος σουταρε,αλλα η μπαλα περασε μολις αουτ.Ετσι μετα απο αυτη τη μεγαλη χαμενη ευκαιρια,ο διαιτητης του αγωνα σφυριξε τη ληξη του παιχνιδιου βρισκοντας τις δυο ομαδες ισοπαλες με το σκορ 3-3.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Μακαδασίδης,Μποζούρη,Σκαμνός,Χειμωνας,Αδαμιδης(Αβραμίδης46′),Ιακωβιδης,Πυργιλής,(Κασμολαρι 77′),Δημητριάδης, Μαρκόπουλος,(Τσάνηνος 85′).
 
Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.
ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
11η αγωνιστική 
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βύρων Καβάλας 3-2
Κεραμωτή-Βρασίδας Ν. Περάμου 0-1
Κεραυνός Κρηνίδων-ΑΕ Πιερέων 2004 0-1
ΑΕ Καβάλας -Νέστος Χρυσούπολης 0-0
Θράκη Γραβούνα-Δόξα Θεολόγου 2-2
 
Βαθμολογία (11η αγωνιστική)
Νέστος Χρυσούπολης 18-10 21
ΑΕ Καβάλας 13-4 19
Βύρων Καβάλας 14-11 18
Δόξα Θεολόγου 17-15 18
Βρασίδας Ν. Περάμου 16-12 17
ΑΕ Πιερέων 2004 12-16 14
Κεραυνός Κρηνίδων 18-19 14
Κεραμωτή 9-11 14
Μ.Α. Αντιφιλίππων 11-21 9
Θράκη Γραβούνα 10-19 6
 
Επόμενη αγωνιστική (12η, 8-9/12) 
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Κεραμωτή
Βρασίδας Ν. Περάμου-Θράκη Γραβούνα
Βύρων Καβάλας-ΑΕ Καβάλας
Δόξα Θεολόγου-Κεραυνός Κρηνίδων
Νέστος Χρυσούπολης-ΑΕ Πιερέων 2004
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)
10η αγωνιστική 
Μυρμιδόνες-Άρης Πρίνου 0-3
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Αίας Παναγίας 1-0
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Κεραυνός Πέρνης 0-4
Χελιδόνια-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0-4
Θεαγένης-Ατρόμητος Χαλκερού 1-1
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 45-6 30
Θεαγένης 18-15 19
Απόλλων Χρυσοχωρίου 14-16 19
Αναγέννηση Λιμεναρίων 17-12 17
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 18-14 16
Χελιδόνια 15-27 12
Αίας Παναγίας 15-21 10
Άρης Πρίνου 12-17 7
Ατρόμητος Χαλκερού 13-25 7
Μυρμιδόνες 8-22 4
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 8-9/12) 
Κεραυνός Πέρνης-Μυρμιδόνες
Άρης Πρίνου-Αίας Παναγίας
Θεαγένης-Χελιδόνια
Ατρόμητος Χαλκερού-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Αναγέννηση Λιμεναρίων
 
Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)
10η αγωνιστική 
Αετός Ορφανού-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 3-1
Ηρακλής Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο 4-2
Δόξα Λυδίας-Ολυμπιακός Καβάλας 2-0
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Κεραυνός Ελευθερών 1-2
Ασπίδα Πολυστύλου -Άρης Ζυγού 3-3
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική) 
Αετός Ορφανού 25-9 25
Ηρακλής Καβάλας 31-8 24
Κεραυνός Ελευθερών 20-12 19
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 16-13 18
Δόξα Λυδίας 15-13 13
ΑΣ Παγγαίο 26-29 13
Άρης Ζυγού 15-21 11
Ολυμπιακός Καβάλας 12-26 9
Ασπίδα Πολυστύλου 17-30 7
Ατρόμητος Ακροβουνίου 13-29 4
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 8-9/12) 
Ολυμπιακός Καβάλας-Αετός Ορφανού
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-ΑΣ Παγγαίο
Ασπίδα Πολυστύλου-Ατρόμητος Ακροβουνίου
Άρης Ζυγού -Δόξα Λυδίας
Κεραυνός Ελευθερών-Ηρακλής Καβάλας
 
B’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος) 
10η αγωνιστική  
Φίλιπποι Καβάλας-Εθνικός Ν. Καρυάς 2-3
Μαίανδρος Γέροντα-ΑΟ Ποταμιάς 3-0
Ποσειδών Καβάλας-Κεραυνός Καλλιράχης 4-0
Ποντιακός Ποντολιβάδου-ΠΑΟ Καβάλας 0-4 
Φάρος Μαριών-Άρης Κεχροκάμπου 1-3
 
Βαθμολογία (10η αγωνιστική) 
Εθνικός Ν. Καρυάς 28-8 23
Άρης Κεχροκάμπου 33-20 22
Μαίανδρος Γέροντα 26-16 22
ΠΑΟΚ 20-11 18
Ποσειδών Καβάλας 27-15 15
ΑΟ Ποταμιάς 18-22 13
Φίλιπποι Καβάλας 15-19 11
Φάρος Μαριών 8-21 8
Κεραυνός Καλλιράχης 10-29 4
Ποντιακός Ποντολιβάδου 15-39 4
**Αγώνα λιγότερο έχουν Ποσειδών και Εθνικός Ν. Καρυάς (9/12). 
 
Επόμενη αγωνιστική (11η, 15-16/12)  
Άρης Κεχροκάμπου-Φίλιπποι Καβάλας
Εθνικός Ν. Καρυάς-ΑΟ Ποταμιάς
Ποντιακός Ποντολιβάδου-Ποσειδών Καβάλας
ΠΑΟΚ -Φάρος Μαριών
Κεραυνός Καλλιράχης-Μαίανδρος Γέροντα
 
Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος) 
Εξ αναβολής 
7η αγωνιστική 
Καβάλα 2004- Ένωση Παγ. Δρυάδας 3-8  
 
Βαθμολογία (9η αγωνιστική) 
Μακεδονικός Αμισιανών 24-12 21
Ένωση Παγ. Δρυάδας 24-14 20
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 25-13 19
Δόξα Αμυγδαλεώνα 22-14 15
Μ.Α. Φιλίππων 23-24 14
Καβάλα 2004 21-24 12
ΑΟ Ελαιοχωρίου 16-16 11
Μ.Α. Μεσορόπης 15-20 8
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 15-29 4
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 9-28 1
 
Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Καβάλα 2004-Δόξα Αμυγδαλεώνα
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Φιλίππων
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα-Ν.Μ.Α. Ορφανίου
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Ένωση Παγ. Δρυάδας
Μακεδονικός Αμισιανών-Μ.Α. Μεσορόπης
 
Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ 
9η αγωνιστική 
Φρίξος Πλατανοτόπου-Αστέρας Φωλιάς 3-0α.α. 
Ατρόμητος Λεκάνης -Λύκοι 1-1
Φρίξος Ελευθερούπολης-Ελπίδα Κρυονερίου 2-0
Αετός Ερατεινού-Παράδεισος 2-2
Άρης Πηγών-Πανιώνιος Ξεριά 2-1
 
Βαθμολογία (9η αγωνιστική)
Άρης Πηγών 26-9 24
Παράδεισος 19-10 22
Φρίξος Πλατανοτόπου 22-13 19
Πανιώνιος Ξεριά 31-11 18
Ατρόμητος Λεκάνης 18-8 14
Φρίξος Ελευθερούπολης 12-21 8
Λύκοι 6-23 7
Αετός Ερατεινού 17-28 6
Αστέρας Φωλιάς (**) 7-22 6
Ελπίδα Κρυονερίου(*) 12-25 3
*Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό. 
**Έναν μηδενισμό και –2 βαθμούς έχει ο Αστέρας Φωλιάς. 
 
Επόμενη αγωνιστική (10η, 8-9/12)
Πανιώνιος Ξεριά-Φρίξος Πλατανοτόπου
Αστέρας Φωλιάς-Ατρόμητος Λεκάνης
Άρης Πηγών-Φρίξος Ελευθερούπολης
Λύκοι – Παράδεισος
Ελπίδα Κρυονερίου-Αετός Ερατεινού
 

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top