11η Αγωνιστική Ηρακλής Καβάλας – Άρης Ζυγού 4-0

Home » 11η Αγωνιστική Ηρακλής Καβάλας – Άρης Ζυγού 4-0

Μια από τις χειρότερες εμφανίσεις έκανε η ομάδα του Άρη Ζυγού και δίκαια ήρθε η βαριά ήττα με σκορ 4-0. Τα δυο γρήγορα γκολ ( 4’ και 20’ λεπτό αντίστοιχα) λειτούργησαν καταλυτικά στην πορεία του αγώνα. Ο Άρης αν και δεν απειλήθηκε σοβαρά από τον αντίπαλο θέλησε να βγει μπροστά χωρίς ουσία όμως με αποτέλεσμα να δεχτεί αλλά δυο γκολ στο δεύτερο ημίχρονο, ένα σε μια πολύ καλή αντεπίθεση του Ηρακλή και ένα ακόμη με πέναλτι. Ο 15χρονος Θανάσης Νάκος ήταν αυτός που πηρέ το βάπτισμα του πηρός σε αυτόν το αγώνα. Να σημειωθεί ότι για τον Ηρακλή Καβάλας σκόραραν από ένα γκολ δυο πρώην ποδοσφαιριστές του Άρη Ζυγού ,Γιώργος Πριονίδης και Χρηστός Μιχαηλίδης. Την επόμενη αγωνιστική ο Άρης υποδέχεται την ομάδα του Θεαγένη Θάσου ημέρα Σάββατο 12 Δεκεμβρίου και ώρα 15:00.

Άρης Ζυγού : Σιχλίδης Γ,Οζγουρίδης Χ,Σωτιριάδης Χ(Τσαχπινης Π),Τσολακίδης Σ,Μποζούρης Α,Μπάτζιος Χ,Μακατασίδης Α,(Νακος Θ),Κυριακιδης Κ (Παπαδόπουλος Π), Αβραμίδης Μ,Γιαλίδης Α, Σακόπουλος Κ.