2η ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΟΥ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ 5-3

Home » 2η ΦΑΣΗ ΚΥΠΕΛΟΥ Ε.Π.Σ.ΚΑΒΑΛΑΣ – ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ-ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ 5-3
aris zygoy 2014 aris aetos eratinoy

Πολύ δυνατό ματς στο γήπεδο του Ζυγού με τους φιλάθλους να ανταμείβονται με τα πολλά γκολ που είδαν στα 90’ λεπτά του αγώνα.
Πρώτος άνοιξε το σκορ ο Άρης Ζυγού με τον Άγγελο Πυργιλή  και ισοφάρισε ο Αετός Ερατεινού με τον Ράφτη,μετά από σέντρα βρήκε η μπάλα σε αμυντικό του Άρη και κατέληξε στα δίχτυα του Άρη.
Στην συνέχεια ο Πυργιλής το 2-1 το 3-1 και το 4-1 ο Αετός το 4-2 με αυτογκόλ του Δημητριάδη το 4-3 για το πάλι για το Ερατεινό ο Καραλίδης και το τελικό 5-3 για την ομάδα μας ο Μπόνος μετά από γρήγορη αντεπίθεση.

Πολύ καλή παρουσία φιλάθλων στο γήπεδο και πολλά παράπονα και από τους δυο προς το διαιτητικό τίμ.Αυστηρές οι δυο αποβολές που έδωσε ο διαιτητής του αγώνα,μια για την ομάδα του Άρη (Αβραμίδης) και μια για τον Αετό( Μιχαηλίδης).
Ιδιαίτερη εντύπωση έκανε η μαχητικότητα των παιχτών του Ερατεινού που ενώ ήταν πίσω στο σκορ πάλεψαν μέχρι το τελευταίο λεπτό.
Η διοίκηση του Άρη έδωσε συγχαρητήρια σε παίχτες και τους παραβρισκόμενους της διοικήσεως του Αετού Ερατεινού και τους ευχήθηκε καλή συνέχεια στο πρωτάθλημα.
Η εντεκάδες που παρέταξαν η προπονητές στο γήπεδο ήταν:
ΑΡΗΣ : Ιακωβιδης Α.(Αβραμίδης Χ. στο 46’)-Κιουρτσιαδης Κ.( Τσαχπίνης Π.στο 80’)–Μπεγλίδης Γ.-Δημητριάδης Κ.-Μπαίός Κ.- Οζγουριδης Χ.- Αθανασιάδης Π.-Αθανασιάδης Δ.-Παυλίδης Θ.(Γκιώνης Α.στο 55’)-Μπονος Π.-Πυργιλης Α.

ΑΕΤΟΣ ΕΡΑΤΕΙΝΟΥ : Καραλίδης-Ράφτης Π.-Ράφτης Κ.(Τάζε)-Μιχαηλίδης –Χαλπέτης-Μιχταριάν-Πρατεκλίδης-Γκόρδης-Μπανάσας(Νέκογλου)-Κασίμης-Μπίρος.

Η διοίκηση του Άρη Ζυγού ανακοίνωσε και άλλους τέσσερις παίχτες.
Τον Γκιώνη Άρη τον Οικονομόπουλο Ξενοφών και τον Gega Aled από τον Ηρακλή Καβάλας,και τον Αντωνίου Γιώργο από τον Άρη Ακροποτάμου αξίζει να σημειώσουμε ότι ο Αντωνίου ξεκίνησε από τον Άρη Ζυγού την καριέρα του και μεταγράφηκε αρχικά στον Νέστο και έπειτα σε Ορφέα-Πανηλειακό-Απόλλων Αθηνών-Άρη Ακροποτάμου.