Συνδυασμοί υποψηφίων για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών Περιφερειακών Αρχών της 7ης Νοεμβρίου 2010

ΕΛΛΗΝΙΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ
ΝΟΜΑΡΧΙΑΚΗ ΑΥΤΟΔΙΟΙΚΗΣΗ ΚΑΒΑΛΑΣ
29 Οκτωβρίου 2010
ΠΡΟΓΡΑΜΜΑ ΕΚΛΟΓΗΣ
Ο ΝΟΜΑΡΧΗΣ
Έχοντας υπ’ όψη:
1. Τις διατάξεις των αρθ. 125 και 134 παρ. 5 του Ν. 3852/2010 «Νέα Αρχιτεκτονική της Αυτοδιοίκησης και της Αποκεντρωμένης Διοίκησης – Πρόγραμμα Καλλικράτης» (ΦΕΚ 87 Α΄)
2. Την με αριθ. 15/2010 απόφαση του Πολυμελούς Πρωτοδικείου Ροδόπης με την οποία ανακηρύχθηκαν για τις εκλογές της 7ης Νοεμβρίου 2010 οι αναφερόμενοι σε αυτή υποψήφιοι συνδυασμών της Περιφερειακής Ενότητας Καβάλας της Περιφέρειας Ανατολικής Μακεδονίας και Θράκης.

Γνωστοποιούμε ότι

Για τις εκλογές για την ανάδειξη των αιρετών Περιφερειακών Αρχών της 7ης Νοεμβρίου 2010 ανακηρύχθηκαν οι παρακάτω συνδυασμοί υποψηφίων:

Α. Συνδυασμός «ΛΑΪΚΗ ΣΥΣΠΕΙΡΩΣΗ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗΣ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑΣ ΘΡΑΚΗΣ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΤΡΕΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΠΟΤΟΛΙΑΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΓΙΑΜΟΥΡΙΔΟΥ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΘΕΟΧΑΡΗ
2. ΓΚΕΡΛΕΚΤΣΗΣ ΘΕΟΦΑΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
3. ΖΑΧΑΡΟΠΟΥΛΟΥ ΦΕΒΡΩΝΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
4. ΙΟΡΔΑΝΙΔΟΥ ΠΑΡΘΕΝΑ ΤΟΥ ΕΥΣΤΑΘΙΟΥ
5. ΚΑΛΥΒΙΩΤΟΥ ΑΛΕΞΑΝΔΡΑ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
6. ΚΑΤΣΑΡΟΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
7. ΚΟΝΤΟΓΕΩΡΓΙΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΚΡΑΒΒΑΡΙΤΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
9. ΚΥΡΙΩΤΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
10. ΜΑΚΡΙΔΗΣ ΠΑΝΤΕΛΕΗΜΩΝ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
11. ΜΑΝΩΛΗ – ΚΟΖΙΚΟΠΟΥΛΟΥ ΣΟΥΖΑΝΑ ΤΟΥ ΑΡΙΣΤΟΓΕΝΗ
12. ΠΑΝΑΓΙΩΤΙΔΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
13. ΠΑΠΑΝΙΚΟΛΑΟΥ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
14. ΠΕΤΡΑΚΙΔΟΥ ΑΓΓΕΛΙΚΗ ΣΙΒΑΡΤ ΤΟΥ ΧΑΡΑΤΙΟΥΝ
15. ΤΑΚΟΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΒΑΡΥΤΗ
16. ΤΑΧΜΑΤΖΙΔΗΣ ΠΕΤΡΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
17. ΤΣΙΜΑΓΕΩΡΓΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Β. Συνδυασμός «ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΑΝΑΓΕΝΝΗΣΗ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΠΑΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΜΠΑΛΙΚΑΣ ΑΝΔΡΕΑΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΒΛΑΧΟΣ ΠΑΝΑΓΗΣ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ
2. ΔΕΜΠΑΣ ΜΑΡΚΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
3. ΔΡΑΚΟΥ – ΚΕΡΕΝΙΔΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΑ ΤΟΥ ΓΡΗΓΟΡΙΟΥ
4. ΖΗΣΙΜΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΠΑΥΛΟΣ ΤΟΥ ΒΑΣΙΛΕΙΟΥ
5. ΘΕΙΟΚΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΥ
6. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
7. ΚΑΛΤΑΠΑΝΟΠΟΥΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
8. ΚΕΛΕΣΙΔΗΣ ΚΥΡΙΑΚΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
9. ΚΟΥΡΤΙΔΟΥ ΕΙΡΗΝΗ ΤΟΥ ΙΣΑΑΚ
10. ΚΡΥΣΤΑΛΛΗΣ ΧΡΗΣΤΟΣ ΤΟΥ ΖΗΣΗ
11. ΜΑΝΤΖΑΝΗ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
12. ΜΑΡΙΝΑΚΗΣ ΜΕΝΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΜΑΡΙΝΟΥ
13. ΜΑΡΚΟΠΟΥΛΟΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΑΛΕΞΙΟΥ
14. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΙΜΩΝ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
15. ΠΡΑΒΙΤΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
16. ΤΖΕΒΕΛΕΚΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΟΔΥΣΣΕΑ
17. ΧΟΤΖΟΥΔΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ

Γ. Συνδυασμός «ΑΡΙΣΤΕΡΗ ΟΙΚΟΛΟΓΙΚΗ ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΧΑΡΙΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΜΟΡΦΙΔΗΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΑΝΕΣΤΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΓΙΑΝΝΟΠΟΥΛΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΓΓΕΛΟΥ
2. ΙΩΑΝΝΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΛΑΖΑΡΟΥ
3. ΚΑΡΑΤΣΙΟΥΜΠΑΝΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΦΙΛΟΥ
4. ΚΙΤΣΟΣ ΑΠΟΣΤΟΛΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
5. ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΙΔΗΣ ΔΗΜΟΣΘΕΝΗΣ (ΜΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΥ
6. ΜΥΛΩΝΑΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
7. ΝΕΓΡΕΠΟΝΤΗΣ ΝΙΚΟΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
8. ΠΑΠΑΓΕΩΡΓΙΟΥ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
9. ΠΑΠΑΚΥΡΙΑΚΟΥ ΧΑΡΑΛΑΜΠΟΣ ΤΟΥ ΜΕΝΕΛΑΟΥ
10. ΠΑΡΧΑΡΙΔΟΥ ΒΑΡΒΑΡΑ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
11. ΣΑΡΗΜΠΑΛΑΣ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
12. ΣΙΑΜΑΤΑΣ ΣΤΑΥΡΟΣ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
13. ΤΟΠΟΥΖΗ ΕΛΙΣΑΒΕΤ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
14. ΤΣΑΚΙΡΗΣ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
15. ΤΣΑΝΑΚΑ ΚΥΡΙΑΚΗ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
16. ΦΙΛΙΠΠΙΔΟΥ ΣΟΦΙΑ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ

Δ. Συνδυασμός «ΚΟΙΝΩΝΙΚΗ ΣΥΜΜΑΧΙΑ – ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΘΡΑΚΗ – ΜΕ ΕΝΙΑΙΑ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑΚΗ ΣΥΝΕΙΔΗΣΗ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΓΙΑΝΝΑΚΙΔΗΣ ΑΡΙΣΤΕΙΔΗΣ ΤΟΥ ΑΘΑΝΑΣΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΓΡΑΝΑΣ ΑΡΧΕΛΑΟΣ ΤΟΥ ΔΙΟΝΥΣΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΓΕΡΟΜΑΡΚΟΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΜΙΧΑΗΛ
2. ΔΙΑΚΟΥ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
3. ΕΛΕΥΘΕΡΙΑΔΟΥ – ΤΣΙΓΚΑ ΣΟΥΛΤΑΝΑ (ΤΑΝΙΑ) ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
4. ΚΑΓΚΑΪΔΗΣ ΒΑΣΙΛΕΙΟΣ ΤΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥ
5. ΚΑΡΑΣΑΒΒΟΓΛΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΣ ΤΟΥ ΦΙΛΙΠΠΟΥ
6. ΚΗΠΟΥΡΟΣ ΑΝΑΓΝΩΣΤΗΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
7. ΚΩΤΑΪΔΗΣ ΕΛΕΥΘΕΡΙΟΣ ΤΟΥ ΙΩΣΗΦ
8. ΜΑΚΕΔΟΥ – ΕΛΕΥΘΕΡΑΚΗ ΕΛΙΣΣΑΒΕΤ (ΕΛΛΗ) ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
9. ΜΑΚΡΗΣ ΕΥΑΓΓΕΛΟΣ (ΛΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
10. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΘΕΟΔΩΡΟΥ
11. ΠΑΠΑΔΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΟΣΤΟΜΟΣ (ΜΑΚΗΣ) ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
12. ΠΑΠΑΚΟΣΜΑΣ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΗ
13. ΣΤΑΥΡΟΠΟΥΛΟΣ ΧΡΥΣΑΝΘΟΣ ΤΟΥ ΠΕΤΡΟΥ
14. ΤΡΙΑΝΤΑΦΥΛΛΙΔΗΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΤΟΥ ΑΡΧΟΝΤΗ
15. ΤΣΑΛΔΑΡΙΔΗΣ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
16. ΧΑΤΖΗΜΙΧΑΗΛ ΣΥΡΜΑΤΕΝΙΑ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
17. ΧΡΙΣΤΟΔΟΥΛΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΙΟΡΔΑΝΗ

Ε. Συνδυασμός «ΑΝΤΑΡΣΙΑ ΣΤΗΝ ΑΝΑΤΟΛΙΚΗ ΜΑΚΕΔΟΝΙΑ ΚΑΙ ΤΗ ΘΡΑΚΗ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΜΠΟΤΣΙΔΗΣ ΓΕΩΡΓΙΟΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΚΑΡΑΓΚΟΥΝΗ ΒΑΣΙΛΙΚΗ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΓΚΑΒΑΝΟΥΔΗΣ ΠΑΣΧΑΛΗΣ ΤΟΥ ΙΩΑΝΝΗ
2. ΔΑΡΜΑΝΗΣ ΑΛΕΞΑΝΔΡΟΣ ΤΟΥ ΣΠΥΡΙΔΩΝΟΣ
3. ΚΑΛΟΥΣΗΣ ΑΚΡΙΤΑΣ ΤΟΥ ΣΤΥΛΙΑΝΟΥ
4. ΚΟΛΟΒΟΣ ΗΛΙΑΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
5. ΚΟΥΜΑΝΤΟΣ ΖΑΦΕΙΡΗΣ – ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΔΗΜΗΤΡΙΟΥ
6. ΚΩΤΣΟΠΟΥΛΟΥ ΑΦΡΟΔΙΤΗ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΠΑΝΑΓΙΩΤΑΚΗΣ ΜΙΧΑΗΛ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
8. ΣΤΑΘΟΠΟΥΛΟΣ ΓΡΗΓΟΡΙΟΣ ΤΟΥ ΠΑΝΑΓΙΩΤΗ
9. ΤΖΙΑΡΑΣ ΘΡΑΣΥΒΟΥΛΟΣ ΤΟΥ ΧΡΗΣΙΜΟΥ
10. ΧΑΤΖΗΘΕΟΔΩΡΟΥ ΗΛΙΑΝΑ ΤΟΥ ΓΕΩΡΓΙΟΥ
11. ΨΥΧΟΓΙΟΠΟΥΛΟΥ ΣΤΑΥΡΟΥΛΑ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ

ΣΤ. Συνδυασμός «ΟΙΚΟΛΟΓΙΑ ΑΛΛΗΛΕΓΓΥΗ»

Υποψήφιος Περιφερειάρχης : ΜΑΚΡΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΔΡΕΑ

Υποψήφιος Αντιπεριφερειάρχης: ΓΕΡΟΣΤΕΡΓΙΟΥ ΑΙΚΑΤΕΡΙΝΗ ΤΟΥ ΑΝΤΩΝΙΟΥ

ΕΚΛΟΓΙΚΗ ΠΕΡΙΦΕΡΕΙΑ ΚΑΒΑΛΑΣ

1. ΓΑΛΕΝΤΖΑΣ ΘΕΟΔΩΡΟΣ ΤΟΥ ΜΑΥΡΟΥΔΗ
2. ΚΑΖΟΣ ΕΜΜΑΝΟΥΗΛ ΤΟΥ ΝΙΚΟΛΑΟΥ
3. ΚΑΜΠΡΑΝΗ ΣΑΡΑΝΤΟΥΛΑ ΤΟΥ ΠΑΥΛΟΥ
4. ΚΑΝΤΗ ΠΑΝΑΓΙΩΤΑ ΤΟΥ ΔΗΜΟΥ
5. ΚΑΡΑΜΙΧΑΛΗ ΑΝΝΑ ΤΟΥ ΑΠΟΣΤΟΛΟΥ
6. ΚΕΝΑΝΙΔΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ
7. ΚΟΤΖΑΠΑΝΑΓΙΩΤΗΣ ΙΩΑΝΝΗΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
8. ΛΕΝΤΖΑ ΕΛΕΝΗ ΤΟΥ ΧΡΗΣΤΟΥ
9. ΜΠΑΚΑΛΟΠΟΥΛΟΣ ΑΝΕΣΤΗΣ ΤΟΥ ΕΥΑΓΓΕΛΟΥ
10. ΠΑΣΧΑΛΙΔΗΣ ΑΘΑΝΑΣΙΟΣ ΤΟΥ ΑΝΑΣΤΑΣΙΟΥ
11. ΡΑΚΙΝΤΖΗΣ ΕΠΑΜΕΙΝΩΝΔΑΣ ΤΟΥ ΚΩΝΣΤΑΝΤΙΝΟΥ

Η ψηφοφορία θα διενεργηθεί την 7η Νοεμβρίου 2010 ημέρα Κυριακή και θα αρχίσει την 07:00 ώρα και θα λήξει την 19:00 ώρα στα κατωτέρω εκλογικά τμήματα που έχουν οριστεί με την με αριθ. 03/3135/18.10.2010 απόφαση του Νομάρχη Καβάλας (θα παρατεθούν τα εκλογικά τμήματα και καταστήματα ψηφοφορίας).
Οι Περιφερειακοί Σύμβουλοι της εκλογικής περιφέρειας Καβάλας ανέρχονται σε ογδόντα εννέα (89).
Το πρόγραμμα αυτό να τοιχοκολληθεί έξω από κάθε κατάστημα ψηφοφορίας και στα δημοσιότερα μέρη του Δήμου και των Δημοτικών και Τοπικών Κοινοτήτων.

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top