5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕ’Ι’ ΑΟΥΤ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-2

Home » 5η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ ΠΛΕ’Ι’ ΑΟΥΤ ΑΚΡΟΒΟΥΝΙ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 2-2
zygos P3170501

Ατρομητος Ακροβουνιου-Αρης Ζυγου 2-2

Το παιχνίδι στο Ακροβουνι σε έναν χάλια αγωνιστικό χώρο,ξεκίνησε με την υπεροχή του Άρη να φαίνεται από το 5’ λεπτό που μετά από κόρνερ του Πυργιλη ο Μακατασιδης δεν μπόρεσε με κεφαλιά να νικήσει τον τερματοφύλακα του Ακροβουνιου.

Το ματς συνεχίστηκε με τις πολύ καλές εναλλαγές Πυργιλη Αβραμίδη αλλά και στο 11’μετα από καλή πάσα του Χειμώνα στο Αβραμίδη να μην μπορεί ο δεύτερος να Βάλη την μπάλα στα δυχτια,αλλα και στο 22’καλο σουτ του Χειμώνα απόκρουση από τον αντίπαλο τερματοφύλακα.

Όπως ξέρουμε η μπάλα δικάζει και έτσι ουσιαστικά με την πρώτη ευκαιρία του Ακροβουνιου στο 26’κανουν το 1-0 και παγώνουν τους φιλοξενούμενους ώμος ο Άρης δεν το βάζει κάτω στο 36’και άλλη ευκαιρία για την ομάδα μας με σέντρα του Σκαμνου και κεφαλιά μέσα από την μικρή περιοχή μόλις άουτ από τον Αβραμίδη με το 1-0 τέλειωσε και το πρώτο ημίχρονο.

Στο ξεκίνημα με την μόνη αλλαγή Χειμώνα με τον Αδαμιδη δυνατό μπάσιμο στο παιχνίδι που φέρνει αποτέλεσμα στο 47’με το πέναλτι που έγινε πάνω στον Αβραμίδη το εκτελεί ο Τσολακιδης και το 1-1 είναι γεγονός στο 60’τεραστια ευκαιρία από Άρη μέσα στην μικρή περιοχή τρεις παίχτες δεν μπόρεσαν να σπρώξουν την μπάλα στα δίχτυα στο 70’ πολύ καλή απόκρουση του Πριονιδη 75’γκολ για το Ακροβουνι ουσιαστικά με την τρίτη ευκαιρία 79 επανωτές απόκρουσης από Πριονιδη 87’ μεγάλη ευκαιρία από Άρη πάσα στην μικρή περιοχή από Αβραμίδη αλλά ο Σκαμνος χάρη τον κακό αγωνιστικό χώρο μόλις άουτ. P3170499

Η ομάδα δεν παράτησε το παιχνίδι και έτσι στο 90+ στις καθυστερήσεις ουσιαστικά του αγώνα μετά από εκτέλεση φάουλ του Τσολακιδη σέντρα του Πυργιλη κεφαλιά από το Μποζουρι και ισοφάριση 2-2 που ήταν και το τελικό σκορ .

Η διαιτησία του Θεοδωσιαδη πολύ μέτρια αφήνοντας το παιχνίδι να γίνει πολύ σκληρό πολλές φορές τιμωρώντας με κίτρινες κάρτες μόνο τους παίχτες του Άρη.

Αξίζει να σημειώσουμε την καλή εξέλιξη του μικρού μας τερματοφύλακα Πριονιδη που δείχνει με τις συμμετοχές του ότι αν μη τι άλλο διαθέτη ταλέντο……….

Συνθεση Αρη # Πριονιδης,Μποζουρι,Τσολακιδης,Αβραμιδης,Σκαμνος,Τζανινος,Μπεγλιδης,Χειμωνας(Αδαμιδης),Μακατασιδης,Πυργιλης,Κουλιγκιαρη.