9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣ.ΠΑΓΓΑΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0-3

Home » 9η ΑΓΩΝΙΣΤΙΚΗ Ε.Π.Σ ΚΑΒΑΛΑΣ ΑΣ.ΠΑΓΓΑΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ 0-3
aris zugou 2015 oloi mazi aris

Ένα εύκολο απόγευμα Σαββάτου για την ομάδα μας  ήταν τελικά το ματς ΑΣ.ΠΑΓΓΑΙΟΥ-ΑΡΗΣ ΖΥΓΟΥ που έγινε το δημοτικό στάδιο της Νικήσιανης.
Συγκεκριμένα στο 11ο  ο Άρης προηγήθηκε με μακρινό σουτ του Γιώργου Μπασδάνη και στο 28ο με πλασέ του Άγγελου Πυργιλή,το 0-2  ήταν και το τελικό σκόρ του πρώτου ημιχρόνου.
Στο δεύτερο ημίχρονο,είχαμε πάλι τον έλεγχο του παιχνιδιού με δοκάρια και άλλες πολλές φάσεις για γκολ αλλά η μόνη που έφερε το τρίτο γκολ ήταν στο 75ο λεπτό η κεφαλιά του Άγγελου Γιαλίδη.
Μετά από μια ευτυχώς μικρή περίοδο αστάθειας,(κυρίως στην άμυνα) ο Άρης σταθεροποιεί την απόδοση του γενικότερα  και δείχνει ότι μπορεί να διεκδικήσει την άνοδο.

Το τέλος της 9η αγωνιστικής μας βρίσκει στην 2η θέση του ομίλου μας με 18 βαθμούς μόλις ένα βαθμό πίσω από τον Φρίξο Πλατανότοπου. Την επόμενη αγωνιστική αντιμετωπίζουμε τον Α.Ο. ΕΛΑΙΟΧΩΡΙΟΥ εκτός έδρας.
Για την ομάδα του Άρη Ζυγού έπαιξαν :Γιώργος Δαμιανίδης-Άγγελος Πυργιλής-Δημήτρης Αθανασιάδης-Κώστας Δημητριάδης-Άρης Ιακωβίδης (Νίκος Σούζος)-Κώστας Γκαϊτατζής-Β. Δουμουτσόγλου-Άγγελος Γυαλίδης-Χρήστος Μιχαηλίδης-Γιώργος Μπασδάνης-Μπάμπης Αβραμίδης(Παναγιώτης Τσολακίδης).