junior IRAKAV

Ο Ηρακλής καλύτερος από την ομάδα μας άνοιξε το σκορ πολύ νωρίς μόλις στο 16 με σουτ του Μπρατσιανι ο Άρης προσπάθησε να αντιδράσει με τον Πυργιλη στο 28 με τετ α τετ  αλλά δεν τα κατάφερε να πλασάρει τον τερματοφύλακα του Ηρακλή μετά από αυτή την χαμένη ευκαιρία το παιχνίδι ήταν μονόλογος για τον Ηρακλή αλλά κρατήσαμε το 1-0 μέχρι το ημίχρονο.
Με την αρχή του δευτέρου στο 54 συγκεκριμένα ο Πολατιδης έκανε το 2-0 με σουτ και ο ίδιος παίχτης στο 62 πάλι με σουτ 3-0 το τελικό 4-0 πραγματοποιήθηκε από τον Αγγελίδη οι παίχτες μας αφήνουν το ματς αυτό σαν μια κακή ανάμνηση και βλέπουν  μπροστά τα επόμενα παιχνίδια.

Η σύνθεση του Άρη Ζυγού ηταν η εξής:

Πριονίδης,Μπεγλίδης,Βαφακης,Μακαδασίδης(Τεμιρογλου),Μποζούρη,Σκαμνός,Ιακωβιδης.(Γα’ι’τατζης),Αβραμίδης(Κασμοραρι),Πυργιλής, Μαρκόπουλος,Τσάνηνος.

Ρεπορταζ T.M

Ευχαριστουμε την Ντινα Τσολακιδου για την ενημερωση των αποτελεσματων.

ΠΡΩΤΑΘΛΗΜΑ LEAGUE ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ
   
7η αγωνιστική
Βύρων Καβάλας-Θράκη Γραβούνα  3-2  
Μ.Α. Αντιφιλίππων-Βρασίδας Ν. Περάμου  1-1  
ΑΕ Πιερέων 2004-Κεραμωτή 2-0  
Νέστος Χρυσούπολης-Κεραυνός Κρηνίδων 4-3  
Δόξα Θεολόγου-ΑΕ Καβάλας 2-1  

Βαθμολογία (7η αγωνιστική)
ΑΕ Καβάλας 13-3 16
Νέστος Χρυσούπολης 17-8 16
Βύρων Καβάλας 10-6 14
Βρασίδας Ν. Περάμου 11-7 12
Δόξα Θεολόγου 10-10 11
Κεραμωτή 5-8 8
Κεραυνός Κρηνίδων 13-16 7
ΑΕ Πιερέων 2004 7-10 7
Μ.Α. Αντιφιλίππων 4-13 5
Θράκη Γραβούνα 5-14 1

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10-11/11)
Κεραμωτή-Νέστος Χρυσούπολης
Θράκη Γραβούνα-Μ.Α. Αντιφιλίππων
ΑΕ Καβάλας-Βρασίδας Ν. Περάμου
Κεραυνός Κρηνίδων-Βύρων Καβάλας
Δόξα Θεολόγου-ΑΕ Πιερέων 2004 

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (1ος όμιλος)

7η αγωνιστική
Μυρμιδόνες-Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 0-3
Κεραυνός Πέρνης-Αίας Παναγίας 6-1
Χελιδόνια-Άρης Πρίνου 4-1
Απόλλων Χρυσοχωρίου-Θεαγένης 1-1
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Ατρόμητος Χαλκερού 3-0

Βαθμολογία (7η αγωνιστική)
Κεραυνός Πέρνης 33-4 21
Θεαγένης 13-8 17
Απόλλων Χρυσοχωρίου 11-12 13
Χελιδόνια 15-15 12
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης 10-8 10
Αναγέννηση Λιμεναρίων 10-12 8
Αίας Παναγίας 12-18 7
Άρης Πρίνου 9-15 4
Μυρμιδόνες 6-15 3
Ατρόμητος Χαλκερού 8-20 3

Επόμενη αγωνιστική (8η, 10-11/11)
Άρης Πρίνου-Απόλλων Χρυσοχωρίου
Ναζιανζός Ν. Καρβάλης-Κεραυνός Πέρνης
Ατρόμητος Χαλκερού-Αίας Παναγίας
Θεαγένης-Μυρμιδόνες
Αναγέννηση Λιμεναρίων-Χελιδόνια

Α’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

7η αγωνιστική
Αετός Ορφανού-Κεραυνός Ελευθερών 1-1 
Ολυμπιακός Καβάλας-ΑΣ Παγγαίο 1-4
Ατρόμητος Ακροβουνίου-Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 1-2
Δόξα Λυδίας -Ασπίδα Πολυστύλου 4-1
Ηρακλής Καβάλας-Άρης Ζυγού 4-0

Βαθμολογία (7η αγωνιστική)
Ηρακλής Καβάλας 23-3 18
Αετός Ορφανού 16-7 16
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου 12-9 14
Κεραυνός Ελευθερών 12-10 12
Δόξα Λυδίας 13-11 9
Άρης Ζυγού 10-13 9
ΑΣ Παγγαίο 17-22 7
Ολυμπιακός Καβάλας 10-18 6
Ασπίδα Πολυστύλου 12-21 6
Ατρόμητος Ακροβουνίου 10-21 4

Επόμενη αγωνιστική (8η, 17-18/11)
Ν. Ηρακλής Μυρτοφύτου-Δόξα Λυδίας
Κεραυνός Ελευθερών-Ολυμπιακός Καβάλας
Άρης Ζυγού-ΑΣ Παγγαίο
Ασπίδα Πολυστύλου -Αετός Ορφανού
Ηρακλής Καβάλας-Ατρόμητος Ακροβουνίου

Β’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ (2ος όμιλος)

6η αγωνιστική   
Μ.Α. Φιλίππων-Καβάλα 2004 3-2
Ένωση Παγ. Δρυάδας-ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 4-1
Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Φίλιππος Χρυσοκάστρου 5-1
Μ.Α. Μεσορόπης-ΑΟ Ελαιοχωρίου 2-4
Μακεδονικός Αμισιανών-Δόξα Αμυγδαλεώνα 2-1

Βαθμολογία (6η αγωνιστική)
Ν.Μ.Α. Ορφανίου 18-7 16
Ένωση Παγ. Δρυάδας 16-7 16
Μακεδονικός Αμισιανών 13-6 14
Μ.Α. Φιλίππων 17-16 10
Καβάλα 2004  13-13 8
ΑΟ Ελαιοχωρίου 10-10 7
Δόξα Αμυγδαλεώνα 12-12 6
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα 11-19 4
Μ.Α. Μεσορόπης 10-19 1
Φίλιππος Χρυσοκάστρου 7-18 1

Επόμενη αγωνιστική (7η, 10-11/11)
Καβάλα 2004 -Ένωση Παγ. Δρυάδας
Ν.Μ.Α. Ορφανίου-Μ.Α. Φιλίππων
ΑΟ Ελαιοχωρίου-Δόξα Αμυγδαλεώνα
ΠΑΟΚ Αγίου Ανδρέα -Μακεδονικός Αμισιανών
Φίλιππος Χρυσοκάστρου-Μ.Α. Μεσορόπης

Γ’ ΚΑΤΗΓΟΡΙΑ ΕΠΣ ΚΑΒΑΛΑΣ

6η αγωνιστική
Ατρόμητος Λεκάνης-Πανιώνιος Ξεριά 2-0
Φρίξος Ελευθερούπολης-Αστέρας Φωλιάς 2-2
Παράδεισος-Άρης Πηγών 2-1
Αετός Ερατεινού-Λύκοι 1-2
Ελπίδα Κρυονερίου-Φρίξος Πλατανοτόπου 1-4

Βαθμολογία (6η αγωνιστική)
Παράδεισος 14-5 18
Άρης Πηγών 18-4 15
Φρίξος Πλατανοτόπου 15-9 13
Πανιώνιος Ξεριά 23-6 12
Ατρόμητος Λεκάνης 13-5 10
Λύκοι 4-19 6
Αετός Ερατεινού 13-21 4
Αστέρας Φωλιάς 4-17 4
Ελπίδα Κρυονερίου 7-16 3
Φρίξος Ελευθερούπολης 8-17 2
**Η Ελπίδα Κρυονερίου έχασε με 3-0 στα χαρτιά το ματς στο Ερατεινό.

Επόμενη αγωνιστική (7η, 10-11/11)
Πανιώνιος Ξεριά-Παράδεισος
Φρίξος Ελευθερούπολης-Ατρόμητος Λεκάνης
Λύκοι -Φρίξος Πλατανοτόπου
Άρης Πηγών-Ελπίδα Κρυονερίου
Αστέρας Φωλιάς-Αετός Ερατεινού

Αφήστε ένα Σχόλιο

Η ηλ. διεύθυνση σας δεν δημοσιεύεται.

Scroll to Top